Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23244 miejsce

Dlaczego Zakopianka jest ciągle zakorkowana?

Jaka jest tajemnica na trasie Kraków - Zakopane, że problem wydaje się być nierozwiązywalny?

S7 - Lubień - Rabka / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tabliczka_S7.svg&filetimestamp=20051211220559Prawda jest taka, że o problemie "korków" na trasie Kraków - Zakopane, popularnie nazywanej po prostu Zakopianką, decyduje głównie odcinek od Lubnia do Chabówki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już wielokrotnie zmieniała plany przebudowy Zakopianki, które pochłonęły ogromne kwoty. Kwoty te wyrzucono w "błoto".

Od kilku lat organizowano lokalne spotkania przedstawicieli GDDKiA z zainteresowanymi mieszkańcami okolic Zakopianki, gdzie omawiano ewentualne wysiedlenia, wykup gruntów, zgodnie z aktualnym na ten czas planem przebudowy drogi. A teraz cisza, "korki" tworzą się nieustannie, każdego dnia.

Do europejskich standardów nam daleko, bardzo daleko i trudno "udawać", że problem nie istnieje. Najwyższy czas, by głośno powiedzieć: "Ministrze wstydź się!" I "szerokiej drogi" podczas Euro 2012!

Ministerstwo Infrastruktury

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Serwis poświęcony Zakopiance

Zakopianka - kamery internetowe - sytuacja na drodze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie "lolesław" :) Ja się tam urodziłam i wychowałam :) Mam tam też pole do sprzedania i doskonale wiem, co się dzieje... Jestem na bieżąco. Wcale nie wygląda to tak, jak Pan to opisuje. Zapewniam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lolesław
  • lolesław
  • 13.01.2011 11:47

z calym szacunkiem pani Malgorzato. mam "przyjemnosc" mieszkania w poblizu zakopianki i codziennie korzystam. Wina nie stoi po winie ministra , ale ludzi tam zamieszkujacych - górali. To oni nie zgadzaja sie na wykupienie od nich gruntow, bo "dzialka nalezala do pra-babci i jest w rodzinie od zawsze" droga jest jedno pasmowa i nie ma szans zeby to sie zmienilo... najwyzej ze gorale cokolwiek zmadrzeja. ( ale to jest chyba malo prawdopodobne ).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.