Facebook Google+ Twitter

Dlaczego zespół Kreator niepokoi indonezyjską policję?

Prawo w Indonezji zabrania propagowania komunizmu, w tym symboliki sierpa i młota. Takie obrazki nie umknęły przed czujnym okiem policji w Dżakarcie, która zakwestionowała koszulki z okładką płyty niemieckiego Kreatora.

Materiały policyjne - Humas Polda Metro Jaya; screenshot FB by Pawel Jankowski / Fot. screenshot by Pawel JankowskiKilka dni temu w Dżakarcie, policja dokonała nalotu na pewien sklep. Aresztowani zostali właściciele punktu i zatrudnione tam osoby. Wszystko przez towar w postaci koszulek na których dopatrzono się symboliki sierpa i młota, które składają się na szatę graficzną okładki koncertowego wydawnictwa niemieckiego zespołu Kreator.

Prawo w Indonezji zabrania propagowania wzmiankowanych symboli. Sierp i młot to znak czasów Komunistycznej Partii Indonezji (PKI), która została dosłownie wyrżnięta w pień, kiedy generałowie Suharto i Nasution (1965-1966) przejęli władzę w kraju.

Policja poddała fachowym badaniom około 50-60 koszulek z nadrukiem okładki "At The Pulse Of Kapitulation - Live In East Berlin 1990". Towar oferowany przez More Shop zaniepokoił stołeczne władze.

Jednakowoż w toku dokonanych ustaleń, policja doszła do wniosku, że kwestionowana odzież może stanowić jedynie wyraz sztuki, nie jest zabronioną komunistyczną propagandą. Szef policji dla dzielnicy Kebayoran Baru, niejaki Ary Purwanto oświadczył: "Właściciele sklepu są obecnie tylko przesłuchiwani [cokolwiek miałoby to znaczyć - przyp. aut]. Nic nie wskazuje na zdradę stanu. Według wyjaśnień, podejrzani nie wiedzieli, że to symbol PKI".

W listopadzie ubiegłego roku, władze Indonezji nakazały wycofanie ze sprzedaży zabawek zaopatrzonych w sowieckie flagi i symbole sierpa i młota. Obawiano się, że towar na rynkach w Yogyakarta, może przyczyniać się do szerzenia komunizmu.

Prezydent Indonezji Joko 'Jokowi' Widodo. sceenshot Twitter by Pawel Jankowski / Fot. screenshot by Pawel JankowskiMożna mniemać, że cała historia zakończy się happy endem. Wszak prezydent Indonezji Joko "Jokowi" Widodo, znany jest z zamiłowania do ciężkiego brzmienia. Głowa państwa chwali sobie takie formacje jak Metallica czy Napalm Death. Z prezydentem Andrzejem Dudą raczej nie wymieniają się płytami, ale kto wie...?

Kiedy "Jokowi" odwiedzi Rzeczpospolitą też nie wiadomo. Za to dochodzą wieści, że Kreator pojawi się w Polsce. Wraz z Sepulturą, Soilwork i Aborted, będzie koncertować w warszawskiej Progresji. Data wydarzenia: 15 luty 2017r.


źródło: Blabbermouth


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.