Facebook Google+ Twitter

Długa lista kandydatów na stanowisko trenera Widzewa

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-09-05 09:39

W sezonie 2006/2007 pierwszym zwolnionym trenerem ekstraklasy jest Michał Probierz. Lista kandydatów na jego następcę w Widzewie wydłuża się. W internetowym głosowaniu najwięcej głosów kibiców zbiera Dariusz Wdowczyk.

 / Fot. Dziennik Łódzki- Nowego trenera przedstawimy najpóźniej w czwartek - mówi prowadzący negocjacje wiceprezes do spraw sportowych Widzewa Grzegorz Bakalarczyk. - Zastanawialiśmy się co zrobić, by drużyna grała skuteczniej, ale nie na tyle, by prowadzić rozmowy z innymi szkoleniowcami w sytuacji, gdy pracował Probierz. Potrzebujemy nieco czasu, by dokonać właściwego wyboru. Nie będziemy podawać nazwisk, gdyż większość szkoleniowców nie życzy sobie tego. Jak obliczyliśmy, jest około 30 trenerów z uprawnieniami do pracy w ekstraklasie, bo nie będziemy robić fikcji z licencjami. Mamy kilka kryteriów dodatkowych. Ma to być trener, który zna realia, a nie dopiero się uczy. Nie przeczę, że wśród kandydatów są też szkoleniowcy, wymienieni we wtorkowym wydaniu "DŁ", ale także spoza tej listy. Niektórzy zgłaszają się sami. Czas nas nagli, bo chcemy, by nowy trener miał jak najwięcej czasu na poznanie drużyny przed meczem z Legią 14 września w Warszawie.

Przypomnijmy, że prócz Wdowczyka wśród kandydatów na trenera Widzewa wymieniliśmy także: Marka Chojnackiego, Jerzego Engela juniora, Włodzimierza Smolarka, oraz dwóch zagranicznych szkoleniowców Dragomira Okukę i Wernera Liczkę. Rosną notowania Marka Zuba, obecnie współpracującego z trenerem Orestem Lenczykiem w PGE BOT Bełchatów.

Wiceprezes Widzewa nie potwierdził ani nie zaprzeczył, że w grę wchodzą także: były selekcjoner Paweł Janas, obecnie współpracujący z Kolporterem Kielce (były piłkarz Widzewa) oraz byli prowadzący kadry młodzieżowe, ekszawodnik Widzewa, reprezentant kraju Władysław Żmuda czy 55-letni Edward Klejndinst.

Tymczasem pod wodzą trenerów Zbigniewa Stefaniaka, Tomasza Muchińskiego i Józefa Młynarczyka piłkarze Widzewa trenują dwa razy dziennie na zgrupowaniu w ośrodku piłkarskim w Gutowie. Indywidualne zajęcia mają rekonwalescent Łukasz Broź oraz poturbowani z meczu z Ruchem Ugo Ukah i Łukasz Mierzejewski, którzy dziś mają odbyć dodatkowe badania w Łodzi. Stefano Napoleoni trenuje z obandażowanym kciukiem. Dwa dni wolnego na załatwienie spraw rodzinnych otrzymał Josph Oshadogan, który ma jutro dołączyć do kolegów. Dziś w planie są dwa treningi. Chyba że przyjedzie nowy trener i to zmieni.

Bogusław Kukuć
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.