Facebook Google+ Twitter

Długi cień senatora Misiaka. Czy stoczni grozi strajk?

Afera z Tomaszem Misiakiem, senatorem PO, jako głównym bohaterem, która dotyczyła "restrukturyzacji" polskich stoczni zeszła już z czołówek gazet i telewizyjnych wiadomości. Tymczasem w Stoczni Gdynia wrze...

Stocznia Gdynia S.A. / Fot. www.stocznia.gdynia.plPolska w zasadzie nie leży nad morzem. To ustaliliśmy już jakiś czas temu (patrz: relacja z rocznicy powrotu Polski nad Bałtyk). W związku z tym "morskie" sprawy z głębi kraju są interesujące o tyle, o ile jest afera.

Nowa afera stoczniowa

Największe polskie stocznie produkcyjne - Stocznia Szczecińska (d. A.Warskiego) i Stocznia Gdynia (d. Komuny Paryskiej) w końcu zostały postawione w stan likwidacji. Nie czas tutaj na ocenę, która RP zawiniła bardziej, Trzecia czy Czwarta, w każdym razie proces sprzedaży majątku się rozpoczął (patrz: ogłoszenie o przetargach). Równolegle z wyprzedażą miało dojść do przygotowania zwalnianych pracowników do nowych zadań - w nowej rzeczywistości. Nowej o tyle, że bez stoczni.

Jednym głównych "graczy" w tym procesie miała być sławna już na całą Polskę firma Work-Service, związana - jak się okazało - z wrocławską Platformą Obywatelską, ze szczególnym uwzględnieniem senatora Tomasza Misiaka. W tym miejscu dajemy jednak spokój senatorowi Misiakowi. Ważniejsze są bowiem: przebieg i skutki przygotowań do zwolnień.

Nowa praca dla zwalnianych

Elementem procesu likwidacji stoczni w Gdyni i Szczecinie miało być m.in. zapewnienie "miękkiego lądowania" zwalnianym pracownikom, nie tylko poprzez wysokie odprawy, ale również przez aktywne wspomaganie poszukiwania nowej pracy oraz szkolenie w nowych dziedzinach kwalifikacji. W Gdyni "Afera Misiaka" zakłóciła rozpoczęcie tego procesu. Nie rozpoczęły się bowiem jakiekolwiek szkolenia dla zwalnianych. Czy też, jak mówi szef stoczni w dzisiejszym wydaniu dziennika "Polska - Dziennik Bałtycki": "Program szkoleń istotnie nie przebiega tak jak powinien" (pełna wypowiedź w serwisie www.naszemiasto.pl; tamże wypowiedź rzeczniczki Agencji Rozwoju Przemysłu, która w tej sprawie ma zdanie dokładnie odmienne niż prezes stoczni).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tam NIGDY nie było plaży :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.04.2009 19:46

Mam nadzieję że wyrównają to miejsce i przywrócą tam piękną plażę

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.