Facebook Google+ Twitter

Długi weekend w Łomży. W piątek Noc Świętojańska czyli Sobótka

Noc Świętojańską, czyli Wianki obchodzimy w wigilię Świętego Jana. Jest to noc z 23 na 24 czerwca. Ze względów praktycznych Wianki i towarzyszące im imprezy obchodzone organizowane są w piątek lub sobotę wypadającą w okolicach najdłuższego dnia roku.

Plakat. / Fot. OrganizatorFestyn świętojański rozpocznie się 24 czerwca, o godz. 16.00 przy Starym Rynku w Łomży, występem zespołu Iskierka oraz Zambrowskiej Orkiestry Dętej. Pół godziny później odbędzie się koncert Studia Piosenki Pop-Art i rodzinne malowanie na asfalcie. O godzinie 17.00 będzie nauka lepienia na kole garncarskim, następnie koncert Agnieszki Żemek. O godzinie 18.30 odbędzie się karaoke i o 19.00 konkurs mody "Łomża jest cool", A o 20.00 rozstrzygnięcie konkursu na wina i nalewki domowe.

Rejestracja uczestników w godzinach 16.00-18.00 przy stole oznakowanym słowem "Wina". O 20.15 będziemy robić wianki, a o 21.00 przemarsz z ogniem i bębnami ul. Woziwodzką do "Przystanki u Szczubełka" za co odpowiedzialny jest phm. Krzysztof Pyczot i harcerze z 59. Drużyny Harcerskiej Ptaki Ptakom.

O godzinie 21.00 odbędzie się ognisko, 15 minut później puszczanie wianków. Teatr Ognia Grzegorza Kwiecińskiego odbędzie się o godzinie 21.30. O godzinie 22.00 - koncert niespodzianka. Na koniec coś dla odważnych - nauka chodzenia po ogniu.

Organizatorami Festynu są przede wszystkim mieszkańcy Łomży. modelka i malarka Aleksandra Chaberek, prof. nadzw. dr hab. Roman Engler, phm. Krzysztof Pyczot, Wiesław Szczubełek, 59. DH Ptaki Ptakom. Jest ich tak dużo, że nie sposób ich wymienić. Więcej informacji o festynie na stronie internetowej FestynNaJana.pl.

Zobacz też. pierwsze spotkanie organizatorów, które odbyło się 20 maja 2011 roku.Kontakt z organizatorami: Aleksandra Chaberek, 506-177-755.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.