Facebook Google+ Twitter

"Długi - wstydliwy problem Polaków"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 15:12

Wstyd i strach to dwa uczucia, które towarzyszą zadłużaniu się - wynika z raportu "Długi - wstydliwy problem Polaków", którego autorem jest Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Dla ponad połowy respondentów popadnięcie w nadmierne zadłużanie się jest wstydliwym problemem. Co trzeci badany odczuwa strach na myśl o ewentualnym znalezieniu się w stanie nadmiernego zadłużenia się - powiedział profesor Tomasz Zaleśkiewicz, który przedstawiał wyniki badania.

Wbrew pozorom, osoby o najniższych dochodach wcale nie należą do najbardziej zadłużających się. Istotną grupę stanowią ludzie młodzi, którzy dobrze zarabiają.

Z badania wynika poza tym, że około 25 procent zadłużonych nie wie jak sobie poradzić z problemem lub w ogóle nie zamierza go rozwiązywać. Eksperci radzą, by w trudnych wypadkach od razu kontaktować się z bankiem i poinformować o swojej trudnej sytuacji.

Badanie przeprowadzono w dniach 14-16 lutego za pośrednictwem internetu, na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych użytkowników internetu. Wzięło w nim udział 512 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.