Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27889 miejsce

Długie włosy, czerń i to najważniejsze - muzyka

Czarny ubiór, glany, smutne, często zamyślone oczy, słuchawki na uszach, gitara na plecach... Kim oni są? Co czują i myślą? I co tak naprawdę gra w ich słuchawkach, a przede wszystkim w ich duszy?

Gitarowy Rekord Guinessa - Wrocław / Fot. Katarzyna JakubowskaChyba każdy przynajmniej raz widzał go w swoim życiu: długie, często ciemne włosy, czarny ubiór nierzadko ze srebrnymi dodatkami. Glany. Obdarty plecak. To on. Metal.

Jakie budzi uczucia? Najczęściej budzi niechęć, obrzydzenie. Przez głowy ludzi najczęściej przewijają się myśli typu: on na pewno jest zły, to satanista, pali, ćpa i pije... Wyrzutek społeczeństwa, wieczna, chodząca impreza... Co on ma na głowie? Co za obrazki ma na swoim ciele? Obrzydliwe.

Zapytajmy więc, dlaczego tak negatywne uczucia budzi w nas, a przynajmniej w większości, zwłaszcza w dorosłych, stereotypowy "metal".

Przede wszystkim najczęściej odzywają się i wypowiadają osoby, które kompletnie o danym problemie nie mają pojęcia. Są w stanie tylko krytykować, ile wlezie. Tak jest zawsze. Jest, było i będzie niestety w każdej dziedzinie.

Flaga jako prezent dla Metalliki / Fot. www.overkill.plRodzice i dorośli od lat uczą nas, by nie oceniać ludzi po wyglądzie...To prawda, nie powinniśmy tak robić. Tylko właściwie dlaczego przeważnie to właśnie dorośli i starsi nie tolerują inności i niepopularnego ubioru czy zachowania?

Kim właściwie jest ten cały "Metal"? Każdy z nich na pewno jest inny, bez wątpienia. Na pewno też słucha muzyki, dobrej muzyki, tj. jakiegoś rodzaju metalu lub rocka. Metallica, Iron Maiden, Deep Purple, AC/DC, Led Zeppelin, Slayer, Slipknot,Acid Drinkers, Behemoth, TSA... Te nazwy zapewne nie mają przed nim tajemnic. Potrafi słuchać tej muzyki na okrągło. Bo? Bo ją kocha, szanuje i niejednokrotnie jest dla niego sensem całego życia.

To źle czy dobrze? Ciężko jednoznacznie oceniać, jednak wszystko w życiu co robimy z pasją i co kochamy jest rzeczą dobrą i cenną.

Stereotypowy "Metal" na tyle utożsamia się z swoją pasją, jaką jest muzyka, że widać to również w jego wyglądzie zewnętrznym. Czarny, prosty ubiór. Często obdarte, tanie ubrania. Dlaczego? Bo tak czuje się wolny, czuje się sobą, jest mu tak wygodnie. Dlaczego niektórzy nie potrafią tego zrozumieć?

W dzisiejszych czasach ciężko jest być sobą, na młodzież nakładana jest olbrzymia odpowiedzialność i przeróżne obowiązki. Muzyka często bywa dla nich cudowną odskocznią, która pozwala im po prostu żyć... Żyć swoim życiem. Bo słuchając swojej, ubóstwianej muzyki, czują się wolni, niezależni, pewni siebie. Mają muzykę, coś czego nikt im nigdy nie odbierze. Muzykę, która kocha ich, tak jak oni kochają ją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (56):

Sortuj komentarze:

hmmm,w tym tłumie.......zobaczymy;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

mam nadzieje że się spotkamy;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

będziemy! powitamy ! zabawimy się! pożegnamy! zaprosimy znów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już niedługo święto dla fanów metalu przypominam 16 czerwca Lotnisko Bemowo Warszawa-WIELKA CZWÓRKA TRASHU(METALLICA MEGADETH SLAYER ANTHRAX) oraz inne sławy muzyki heavy (Mastodon, Behemoth)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dodać trzeba jeszcze fo tego całą cytuacje z woodstockiem,którą chyba wszyscy znaja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę;] należy się szczególna pochwała udało ci się to opisac dosadnie gratulacje raz jeszcze;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziekuje za wszystkie pozytywne opinie dotyczące tekstu, z którymi sie co chwile spotykam;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak widziałem ten film ;) naprawde polecam chodz została przedstawiony w tym filmie ortodoksyjny norweski metal ale tu odsyłam do ogladnięcia i własnej oceny

Komentarz został ukrytyrozwiń

dla mnie? starałam się to właśnie opisać,;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak wogole to zachecam do oglądnienia filmu METAL - Filmowa podróż prosto do serca bestii. Film opisuje właśnie coś podobnego co ja starałam się przekazać, występują miedzy innym Alice Cooper, Rom Zombie, Bruce Dickinson, Slipknot, Lemmy, Black Sabbath, RATM,Korn, Slayer. Apropo,ktos widzial ten film? Jest swietny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.