Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29089 miejsce

Długie włosy, czerń i to najważniejsze - muzyka

Czarny ubiór, glany, smutne, często zamyślone oczy, słuchawki na uszach, gitara na plecach... Kim oni są? Co czują i myślą? I co tak naprawdę gra w ich słuchawkach, a przede wszystkim w ich duszy?

Gitarowy Rekord Guinessa - Wrocław / Fot. Katarzyna JakubowskaChyba każdy przynajmniej raz widzał go w swoim życiu: długie, często ciemne włosy, czarny ubiór nierzadko ze srebrnymi dodatkami. Glany. Obdarty plecak. To on. Metal.

Jakie budzi uczucia? Najczęściej budzi niechęć, obrzydzenie. Przez głowy ludzi najczęściej przewijają się myśli typu: on na pewno jest zły, to satanista, pali, ćpa i pije... Wyrzutek społeczeństwa, wieczna, chodząca impreza... Co on ma na głowie? Co za obrazki ma na swoim ciele? Obrzydliwe.

Zapytajmy więc, dlaczego tak negatywne uczucia budzi w nas, a przynajmniej w większości, zwłaszcza w dorosłych, stereotypowy "metal".

Przede wszystkim najczęściej odzywają się i wypowiadają osoby, które kompletnie o danym problemie nie mają pojęcia. Są w stanie tylko krytykować, ile wlezie. Tak jest zawsze. Jest, było i będzie niestety w każdej dziedzinie.

Flaga jako prezent dla Metalliki / Fot. www.overkill.plRodzice i dorośli od lat uczą nas, by nie oceniać ludzi po wyglądzie...To prawda, nie powinniśmy tak robić. Tylko właściwie dlaczego przeważnie to właśnie dorośli i starsi nie tolerują inności i niepopularnego ubioru czy zachowania?

Kim właściwie jest ten cały "Metal"? Każdy z nich na pewno jest inny, bez wątpienia. Na pewno też słucha muzyki, dobrej muzyki, tj. jakiegoś rodzaju metalu lub rocka. Metallica, Iron Maiden, Deep Purple, AC/DC, Led Zeppelin, Slayer, Slipknot,Acid Drinkers, Behemoth, TSA... Te nazwy zapewne nie mają przed nim tajemnic. Potrafi słuchać tej muzyki na okrągło. Bo? Bo ją kocha, szanuje i niejednokrotnie jest dla niego sensem całego życia.

To źle czy dobrze? Ciężko jednoznacznie oceniać, jednak wszystko w życiu co robimy z pasją i co kochamy jest rzeczą dobrą i cenną.

Stereotypowy "Metal" na tyle utożsamia się z swoją pasją, jaką jest muzyka, że widać to również w jego wyglądzie zewnętrznym. Czarny, prosty ubiór. Często obdarte, tanie ubrania. Dlaczego? Bo tak czuje się wolny, czuje się sobą, jest mu tak wygodnie. Dlaczego niektórzy nie potrafią tego zrozumieć?

W dzisiejszych czasach ciężko jest być sobą, na młodzież nakładana jest olbrzymia odpowiedzialność i przeróżne obowiązki. Muzyka często bywa dla nich cudowną odskocznią, która pozwala im po prostu żyć... Żyć swoim życiem. Bo słuchając swojej, ubóstwianej muzyki, czują się wolni, niezależni, pewni siebie. Mają muzykę, coś czego nikt im nigdy nie odbierze. Muzykę, która kocha ich, tak jak oni kochają ją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (56):

Sortuj komentarze:

tak programie Romualda Jakubowskiego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się ktoś wysili, to w piątkowe noce w Jedynce usłyszy trochę rocka ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziekuje Rafale za opinie;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aaaa, 5 postawiłem takoż :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę w tym Kasiu próbę rozprawienia się z mitem :) Jako stary metalowiec w zasadzie powinienem przyklasnąć, ale tak nie zrobię ;) Metalem - w sensie należenia do tej subkultury - można być do pewnego etapu. Gdy patrzę na łysiejących kumpli, którzy mimo zakoli a la Sikorowski, w imię jedynego słusznego image'u trwają "na posterunku" śmiać mi się chce :) Sam słucham takiej muzyki do dziś - trwa to nieprzerwanie od 18 lat, przestałem zaś ideologizować tę subkulturę jakieś 15 lat temu :) Wszystko ma swój czas... W sumie to nie zarzut do Ciebie tylko rodzaj rozliczenia stetryczałego metalowca ;)

PS. Slikpnot <grrrrrr> nie. nie, nie i jeszcze raz nie :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórzy niechcą zrozumiec tej muzyki lub niepotrafia a tyle niesie ona pozytywnych emocji i tresci które pomogły wielu młodym zagubionym w tym i mnie spojrzec na ten świat z innej perspektywy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.