Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25832 miejsce

Długie włosy, czerń i to najważniejsze - muzyka

Czarny ubiór, glany, smutne, często zamyślone oczy, słuchawki na uszach, gitara na plecach... Kim oni są? Co czują i myślą? I co tak naprawdę gra w ich słuchawkach, a przede wszystkim w ich duszy?

Gitarowy Rekord Guinessa - Wrocław / Fot. Katarzyna JakubowskaChyba każdy przynajmniej raz widzał go w swoim życiu: długie, często ciemne włosy, czarny ubiór nierzadko ze srebrnymi dodatkami. Glany. Obdarty plecak. To on. Metal.

Jakie budzi uczucia? Najczęściej budzi niechęć, obrzydzenie. Przez głowy ludzi najczęściej przewijają się myśli typu: on na pewno jest zły, to satanista, pali, ćpa i pije... Wyrzutek społeczeństwa, wieczna, chodząca impreza... Co on ma na głowie? Co za obrazki ma na swoim ciele? Obrzydliwe.

Zapytajmy więc, dlaczego tak negatywne uczucia budzi w nas, a przynajmniej w większości, zwłaszcza w dorosłych, stereotypowy "metal".

Przede wszystkim najczęściej odzywają się i wypowiadają osoby, które kompletnie o danym problemie nie mają pojęcia. Są w stanie tylko krytykować, ile wlezie. Tak jest zawsze. Jest, było i będzie niestety w każdej dziedzinie.

Flaga jako prezent dla Metalliki / Fot. www.overkill.plRodzice i dorośli od lat uczą nas, by nie oceniać ludzi po wyglądzie...To prawda, nie powinniśmy tak robić. Tylko właściwie dlaczego przeważnie to właśnie dorośli i starsi nie tolerują inności i niepopularnego ubioru czy zachowania?

Kim właściwie jest ten cały "Metal"? Każdy z nich na pewno jest inny, bez wątpienia. Na pewno też słucha muzyki, dobrej muzyki, tj. jakiegoś rodzaju metalu lub rocka. Metallica, Iron Maiden, Deep Purple, AC/DC, Led Zeppelin, Slayer, Slipknot,Acid Drinkers, Behemoth, TSA... Te nazwy zapewne nie mają przed nim tajemnic. Potrafi słuchać tej muzyki na okrągło. Bo? Bo ją kocha, szanuje i niejednokrotnie jest dla niego sensem całego życia.

To źle czy dobrze? Ciężko jednoznacznie oceniać, jednak wszystko w życiu co robimy z pasją i co kochamy jest rzeczą dobrą i cenną.

Stereotypowy "Metal" na tyle utożsamia się z swoją pasją, jaką jest muzyka, że widać to również w jego wyglądzie zewnętrznym. Czarny, prosty ubiór. Często obdarte, tanie ubrania. Dlaczego? Bo tak czuje się wolny, czuje się sobą, jest mu tak wygodnie. Dlaczego niektórzy nie potrafią tego zrozumieć?

W dzisiejszych czasach ciężko jest być sobą, na młodzież nakładana jest olbrzymia odpowiedzialność i przeróżne obowiązki. Muzyka często bywa dla nich cudowną odskocznią, która pozwala im po prostu żyć... Żyć swoim życiem. Bo słuchając swojej, ubóstwianej muzyki, czują się wolni, niezależni, pewni siebie. Mają muzykę, coś czego nikt im nigdy nie odbierze. Muzykę, która kocha ich, tak jak oni kochają ją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (56):

Sortuj komentarze:

Adrian Łuczyński
  • Adrian Łuczyński
  • 14.11.2010 13:36

Piękne słowa :D Ja raz do kościoła przyszedłem w koszulce Metallici i zakryłem napis bo się bałem to ksiadz powiedział żebym nie zakrywal i że sam jej słucha i też ze powinienem być z tego dumny

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo, świetnie napisane! Ja również twierdzę podobnie i głoszę to podobnie jak ty, nie tak długimi wypowiedziami ale jednak piszę na różnych forach zawsze, że ludzie źle oceniają metalowców, jak takiego zobaczą to od razu mówią o bożę jak można słuchać metalu to przecież tylko darcie japy przez satanistów, tacy ludzie nie mają pojęcia o metalu opierają się tylko na tym że gdzieś kiedyś usłyszeli jakiś kontrowersyjny black metalowy zespół i od razu myślą że cały metal taki jest. Nie rozumiem jak można dyskryminować ludzi przez takie coś!? Ciebie ksiądz wyrzucił z lekcji religii za koszulkę Metalliki, ksiądz który powinien uczyć tolerancji i pojednania, wyrzucenie z lekcji to już gruba przesaaada, mnie kiedyś spotkało coś podobnego, na lekcji PO poszedłem do odpowiedzi i nauczyciel nie dał mi piątki za to że słucham Iron Maiden, bo zobaczył że akurat przyszedłem w ich koszulce, od razu wlaną, że za to że ja ich słucham to mi piątki nie da. Normalnie aż szkoda gadać! Ja aż takim typowym metalowcem z wyglądu to nie jestem, nie mam długich włosów, podartych spodni czy glanów, jedyne co lubię to zawsze noszę jakąś koszulkę jednego ze swoich ulubionych zespołów, jak kumple się dowiedzieli że słucham metalu, to zaraz typowymi tekstami rzucali jak można tego słuchać itp, aj jak im puściłem parę kawałków Iron Maiden czy Hammerfala to się dziwili, że to jest metali i mówili zaś no nawet fajne to jest, prześlij mi ten kawałek :) Tak to ukształtowało społeczeństwo, teraz to wszyscy muszą słuchać techno, pop lub disco polo i nic więcej. Jednak są ludzie którzy mimo tego kochają tę muzykę zawsze będą ją kochać, bo ta muzyka jest w sercu, ona daje wolność i siłę do życia. Troszkę się tu rozpisałem ale to też na dowód tego aby potwierdzić iż nie ocenia się książki po okładce :). Pozdro dla fanów metalu

Komentarz został ukrytyrozwiń

[*]wszyscy jestesmy rowni

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziekuje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, bardzo dobrze, że starasz się wyjaśniać i to sie chwali. Za to 5.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I wszyscy razem spotkamy się na Sonisphere w Warszawie;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Metal to muza i tym powinna pozostać. Małolaty niekiedy szukają w tym sposobu na życie, tworząc swoje chore wizje i interpretacje. Moim zdaniem nie ma to nic do religii o ile w jakiś sposób do niej nie nawiązuje. Jeśli ktoś pisze teksty antychrześcijańskie, sprawa jasna, o coś walczy.Nie wiem ile w tym wiary, ile marketingu, a ile głupoty. Dla człowieka wierzącego może to nie pasować. Niektórzy powiedzą, słucham muzy, nie wnikam w teksty. Spoko, można i tak. Bez względu czego słuchasz, nie powinno mieć to wpływu na nasza osobowość. To od nas zależy kim jesteśmy i jakie wyznajemy zasady. To takie odniesienie do metalu będącego na bakier z religią. W tych rozważaniach nie można zapominać, że nie każdy metalowy zespół jest antychrześcijański albo jakiś oazowy. JEst kupa kapel nie mająca tego typu zagadnień w swoim zasięgu, tzn nie zajmująca się religią . Sporo ludzi jakoś o tym nie pamięta. Jedni powiedzą o metalu dość ogólnie, że to zła muza, prowadząca ku złemu, wykazując się tu kompletnym brakiem wiedzy w tym temacie. Natomiast jakiś sfrustrowany fan black metalu będzie pisał na forach z zaciętością jak to rzeczywiście metal walczy z religią i tym co ona niesie i że tak jest od wieków. Pamiętać należy , że muzykę tworzą ludzie i jest ona tak różna jak jej twórcy i bzdetem jest uogólnianie metalowego przesłania w jedną czy w drugą stronę. To bardzo szeroki temat. Muzyka to forma rozrywki, nie należy traktować jej za poważnie. Trza używać czasami zdrowego rozsądku. Słucham tego prawie 25 lat i jakoś nie przestałem chodzić do kościoła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O dziwo bardzo wiele osób mi mówi, że sytacja z lekcją religii ich też dotyczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje Klaudio;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.