Facebook Google+ Twitter

Długo oczekiwana aktualizacja Google Play!

Użytkownicy Androida w wersji 2.2 lub wyższej mogą spodziewać się zupełnie odmienionego sklepu z aplikacjami. Nowy Google Play ma lepszy wygląd i usprawnioną funkcjonalność.

Długo oczekiwana aktualizacja najpopularniejszego sklepu z aplikacjami dla użytkowników systemu operacyjnego Android stała się faktem. Zapowiadany Google Play w swoim nowym wydaniu jest czytelniejszy i tym samym łatwiejszy w Nowy Google Play RivalAnimus.com/CC3.0 / Fot. Googleobsłudze. Producenci twierdzą, że jego wydajność stanie się natychmiast zauważalna, gdyż jest jeszcze szybszy w użytkowaniu od poprzedniej wersji.

Twórcy Google Play zachęcają na oficjalnym blogu Android: "Czy jesteś w nastroju by wysłuchać nowego albumu Justina Timberlake`a, przeczytać najnowszy bestseller Harlana Cobena lub odkryć nową grę dla zabawy, to pragniesz doświadczyć, że szukasz i dokonujesz zakupu szybko i łatwo."

W reklamach zachwalano większe zdjęcia produktów i aplikacji jakie możemy wybrać lub wypróbować. Treści o zbliżonej tematyce są grupowane dla wygody użytkownika. Do tego opinie i rekomendacje, które zawsze okazują się pomocne.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu pojawia się komunikat o wprowadzeniu pewnych zmian. Jednakże, póki co, polski posiadacz Nowy Google Play Antyweb/CC3.0 / Fot. Tomasz PopielarczykAndroida odczuje niejakie ograniczenia. Nie ma możliwości dostępu do tego, czym stara się zachęcić producent najbardziej, czyli filmy, książki i muzyka. Wszelakie odtwarzacze i czytniki niezbędne do korzystania z multimediów posiadamy, a samego dostępu już nie. Bogata oferta jest zatem zawężona do multum aplikacji, które skatalogowano w podobny sposób jak uprzednio przy nieznacznym usprawnieniu przewijania ikon.

Grafika Google Play jest dopracowana pod kątem dbałości o wzrok korzystających z aplikacji. Kolorystyka zredukowana do barwy przewodniej i efektu ogólnego rozjaśnienia bez przesadnego kontrastowania czernią. Dominuje zatem barwa bliska zieleni płowiejącego kamuflażu, która nie razi i spełnia swoje zadanie zapobiegając rozbieganiu gałek ocznych. Ikony "kafelkują" się nie sprawiając wrażenia natłoku. Opisy wybranych aplikacji stały się czytelniejsze. Początkowe wrażenie wolniejszego operowania Playem mija szybko. To tylko kwestia przyzwyczajenia.

Jest poprawnie, a nawet dobrze ale bez rewelacji, a tym bardziej bez rewolucji. Nie dostajemy tego, co nas zaciekawiało w zapowiedziach reklamowych. Zrzuty z ekranu jakie zamieściłem poniżej dają o tym pewne wyobrażenie. Trzeba jeszcze poczekać na pełne obywatelstwo świata i pełnię rozrywki. Aplikacja nie jest rozlazła i nie przekracza 6 MB. Nowy Google Play Antyweb/CC3.0 / Fot. Tomasz Popielarczyk

Firma Google poinformowała, że usunęła ze sklepu około 60 tysięcy aplikacji, które były bezwartościowym spamem. Zapewne wielu odwiedzających Playa ta wiadomość wprawi w dobry humor jako że można spodziewać się o wiele mniejszego ryzyka trafienia na produkty zasługujące jedynie na reklamację, o ile dokonanie takiego zwrotu było możliwe.article by Paweł Jankowski

utwór udostępniany na licencji CC3.0

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.