Facebook Google+ Twitter

Dłużnik z komornikiem - ręka w rękę!

Jak żyć z długiem? Jak radzić sobie ze związanym z tym stresem? I jak racjonalnie spłacać dług, będąc niewypłacalnym? Na te i inne pytania, po raz pierwszy wspólnie będą starali się odpowiedzieć dłużnicy oraz… windykatorzy i komornicy

Roman Pomianowski prowadzi szkolenie poświęcone problemowi zadłużenia / Fot. archiwum fundacji inspiratorniaW Warszawie rusza projekt mający na celu zbudowanie dialogu i płaszczyzny współpracy pomiędzy dłużnikami a pracownikami pomocy społecznej, windykatorami i komornikami. Fundacja Inspiratornia, która jest organizatorem szkoleń, podejmuje się tego trudnego tematu już po raz drugi. Szkolenie jest bowiem kolejną częścią wdrażania na Mazowszu doświadczeń zgromadzonych przez poznańskie Stowarzyszenie Program Wsparcia Zadłużonych.
Głównym celem projektu jest podwyższenie kompetencji pomocnych w pracy z dłużnikami, a samym dłużnikom dostarczenie wiedzy z zakresu psychologii – zrozumienia, na czym polega psychologiczna sytuacja zadłużenia oraz narzędzi do realizacji indywidualnego planu wyjścia z zadłużenia, rozwijanie umiejętności praktycznych oraz dialog pomiędzy oboma grupami i budowanie płaszczyzny porozumienia.

Główną przyczyną dla której realizowany jest projekt, jest fakt, że skala oraz dynamika problemu zadłużenia osobistego Polaków nakazuje traktować go w kategoriach poważnego zagrożenia ładu społecznego oraz bezpieczeństwa systemu bankowego. Z danych BIG InfoMonitor wynika, że łączna kwota zaległych płatności klientów podwyższonego ryzyka, odnotowanych w Rejestrze Dłużników prowadzonym przez BIG InfoMonitor oraz w Biurze Informacji Kredytowej, na koniec grudnia 2014 roku wyniosła 40,94 miliarda złotych.
17 214 zł tyle wynosi średnie zaległe zadłużenie statystycznego dłużnika; a 117,5 mln zł to kwota do spłaty należąca do najbardziej zadłużonej osoby w Polsce.
Warto podkreślić, że osoby zadłużone podlegają bezpośrednio zagrożeniu różnego typu formami wykluczenia społecznego (bezrobociem, pracą w szarej strefie, uzależnieniami, depresją, biernością i bezradnością, itd.). Stąd pomoc ze strony organizacji pozarządowych oraz instytucji, które mają bezpośredni kontakt z dłużnikami jest konieczna.

Szkolenie realizowane w Warszawie odbędzie się w dniach 15-18 lutego 2016, a poprowadzi je Roman Pomianowski, psycholog, pedagog i twórca Programu Wsparcia Zadłużonych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.