Facebook Google+ Twitter

Dmitrij Miedwiediew o tarczy, kościele i Chodorkowskim

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-05 09:50

Rosja wiąże sprawę podpisania nowego porozumienia o redukcji broni strategicznej z planami budowy tarczy antyrakietowej w Europie. Jutro na rozmowy między innymi w tej sprawie do Moskwy przyjeżdża prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama.

Dmitrij Miedwiediew zaznaczył, że Rosja wielokrotnie sprzeciwiała się budowie tarczy antyrakietowej w Europie. Dodał, że Moskwa nie jest przeciwna rozwijaniu środków obrony, jednak - jak podkreślił - powinny to być rozwiązania globalne . - Polska i Czechy leżą w jednej części świata a Iran w drugiej. Nie bardzo rozumiem jak w ogóle można mówić, że będą to środki obrony przeciwrakietowej dotyczące Bliskiego Wschodu
- stwierdził rosyjski przywódca. Prezydent przypomniał, że Iran jest ważnym partnerem Rosji.

Dmitrij Miedwiediew zapewnił też, że Rosja prowadzi dialog z Watykanem, by zacieśnić dotychczasowe relacje. Unikał jednak odpowiedzi na pytanie dotyczące zaproszenia papieża do Rosji. Jak podkreślił, jest to "oddzielny temat" i zwierzchnicy Cerkwi oraz Kościoła katolickiego prowadzą w tej sprawie dialog.

W tym samym wywiadzie Miedwiediew powiedział, że nie widzi na razie możliwości ułaskawienia byłego szefa firmy Jukos. Dał do zrozumienia, że Michaił Chodorkowski powinien uznać swoją winę i zwrócić się o ułaskawienie do prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.