Facebook Google+ Twitter

Dmitrij Miedwiediew spotkał się liderami opozycji ws. wyborów lokalnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-24 15:55

Prezydent Rosji spotkał się z liderami frakcji parlamentarnych w Dumie, aby omówić wyniki niedawnych wyborów lokalnych. Partie opozycyjne uważają, że rezultaty głosowania zostały sfałszowane.

Dmitrij Miedwiediew powiedział, że postanowił przeanalizować rezultaty głosowania, żeby wybory "nie przekształciły się w pogrzeb demokracji i ordynacji wyborczej". Prezydent Rosji zażartował, że na spotkanie specjalnie przyszedł ubrany w ciemny garnitur wiedząc, że niektórzy uczestnicy spotkania są w "pogrzebowym nastroju". Według Miedwiediewa, wybory lokalne na ogół były zorganizowane poprawnie, ale jednocześnie zaznaczył, że rosyjski system wyborczy jest jeszcze młody i jest nad czym pracować. Po spotkaniu prezydent zaprosił liderów partyjnych na obiad, aby kontynuować dyskusję w nieformalnej atmosferze, już bez udziału dziennikarzy.

Wybory lokalne niemal wszędzie wygrała prorządowa i proputinowska partia Jedna Rosja. Ugrupowania opozycyjne uzyskały minimalne poparcie. Opozycja twierdzi, że wybory zostały sfałszowane i domaga się między innymi dymisji szefa Centralnej Komisji Wyborczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.