Facebook Google+ Twitter

Dmuchany kościół zamiast plażowej dyskoteki

Po wielu letnich zakazach (np. zakaz stawiania zamków z piasku) na włoskich plażach przyszedł czas na nawracanie plażowiczów. Od dzisiaj młodzi Włosi zamiast bawić się na letnich plażowych dyskotekach, będą się modlić.

 / Fot. http://www.sentinelledelmattino.orgNa włoskiej plaży nie można budować zamków na piasku, grać w piłkę, jeździć rowerem po brzegu morza, słuchać głośno radia, palić, zbierać muszelek, ale za to można się pomodlić. Dzisiejszej nocy na jednej z sardyńskich plaż zostanie zamontowany dmuchany kościół. To inicjatywa katolickiego stowarzyszenia “Strażnicy ranka” (Sentinelle del mattino). Jak podają media, kościół zostanie nadmuchany o godz. 23 i będzie otwarty do 3 w nocy. Nie jest przewidziana msza, ale religijne śpiewy.

Don Andrea Brugnoli , założyciel stowarzyszenia twierdzi, że młodzież cierpi z powodu braku religijnego kontaktu. – Dlatego też potrzebowaliśmy takiego rozwiązania, by móc ugościć młodych ludzi , którzy podczas nocnych spacerów szukają Boga – mówi don Andrea.

Dmuchany kościół nie ma dachu, jest długi na 30 metrów i bardzo kolorowy. Stowarzyszenie liczy na szerokie zainteresowanie. Tym bardziej, ze wybrana plaża jest jedną największych i nocami bywa licznie uczęszczana.

Na włoskich plażach praktycznie co noc są organizowane letnie dyskoteki. Plaża jest wtedy najbardziej przepełniona. Opierając się na słowach Don Brugnoli młodzież licznie na nie uczęszcza, bo nie ma innego wyboru. Dlatego też po Cagliari dmuchany kościół będzie montowany również na innych włoskich plażach. Już wiadomo, że gumowe kościoły będą gościć plaże w Campomarino Lido, Ravenna i Bibione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Plus choć artykuł już tak dawno został emitowany to ja go dzis odkryłam i bardzo mi się on podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście ja nigdy nie przepadałam za Italią, hehe ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście na naszych plażach jest inaczej:) Na razie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

przeprszam - umknelo mi slowo - " to" - poprawiam sie - po to, , zeby te nakazy lamac ! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

oj raczej nie..po zeby je lamac... :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Po co w takim razie komuś plaża?"

Po to, żeby móc się stosować do zakazów, to jasne :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie - nie do wiary. Pogonienie śmierdzieli i wielbicieli kiepskiej muzyki (bo to Ci na ogół mają zwyczaj prześladowania nią innych) rozumiem, ale zakaz zbierania muszelek? Budowania zamków? Po co w takim razie komuś plaża? :P Może niech jeszcze wchodzenia do morza zakażą ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu : ))))) super skojarzenie!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy w dmuchanym kosciele będa na tacę przyjmować "dmuchnięte" datki? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Na włoskiej plaży nie można budować zamków na piasku, grać w piłkę, jeździć rowerem po brzegu morza, (...) zbierać muszelek" - nie do wiary!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.