Facebook Google+ Twitter

Dmuchawiec - nowym symbolem lotniska w Balicach

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-09-05 12:22

Prawdziwa, żywa, zielona trawa powitała wczoraj uczestników konferencji prasowej, która inaugurowała kampanię wizerunkową krakowskiego portu lotniczego. Nowym znakiem firmowym lotniska, po wielomiesięcznych przygotowaniach, jest dmuchawiec.

- Zdecydowaliśmy się na nowoczesny, oryginalny sposób komunikacji z pasażerami - zauważa prezes spółki Kamil Kamiński. - Zamiast technologicznych sztuczek, silników, skrzydeł, samolotów, wybraliśmy ciepły, bliski każdemu symbol - stwierdził.

Dlatego właśnie na podłodze sali recepcyjnej, na piętrze budynku lotniska, znalazła się trawa, naturalne tło dla dmuchawców. Port zachowuje swoje miano - Jana Pawła II, ale stosowanie imienia patrona w kampaniach reklamowych jest z natury rzeczy ograniczone. Z postacią Papieża Polaka kojarzyć się może natomiast nowe hasło - slogan: "Świat zaczyna się tutaj".

Wprawdzie, szczególnie na jednym z billboardów, nowy emblemat lotniska kojarzy się z mającym już ponad sto lat znakiem firmowym francuskiego wydawnictwa encyklopedycznego Larousse'a, ale jak zauważył Krzysztof Tkaczyk, dyrektor kreatywny agencji Schulz, która nowe znaki i kampanię przygotowała, żadne z lotnisk na świecie nie ma w swym logo dmuchawca.

Jeszcze tej jesieni nasze dmuchawce pojawią się w wielu miastach Polski południowej, skąd pochodzi większość pasażerów odlatujących z Balic, potem przyjdzie czas na kampanię skierowaną do przybyszów z zagranicy.
Będzie też pewne dodatkowe wzmocnienie dla nowego wizerunku portu w Balicach. Wkrótce zaczną się tu zdjęcia do filmu "Nie kłam kochanie" według książki Katarzyny Grocholi.
(RTK)
K. W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.