Facebook Google+ Twitter

Dmytro Bułatow, lider Automajdanu, był torturowany. Kliczko: "Władza chce nas zastraszyć"

Dmytro Bułatow, lider Automajdanu, uwolniony. Przez tydzień porywacze torturowali go i głodzili. Ma odcięty fragment ucha, pociętą twarz, przebite gwoździami ręce.

 / Fot. screenDmytro Bułatow odnalazł się w pobliżu Boryspola pod Kijowem. Pobitego, nieznani sprawcy wyrzucili z samochodu; pomógł mu mieszkaniec okolicznej wioski. W tej samej okolicy, odnaleziono wcześniej dwóch innych porwanych opozycjonistów.

Bułatow nie wie kim są jego porywacze; na pewno prowadzili rozmowy z rosyjskim akcentem. Lider Auto-Majdanu był torturowany; ślady bicia widać na całym ciele, w ostatnich dniach nie dostawał też jedzenia. Na razie, ze względu na stan zdrowia, nie można go przesłuchać. Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przesłuchali na razie tylko krewnych porwanego.

Wg Witalija Kliczki, porwanie i tortury Bułatowa to demonstracja siły władzy, której zależy na zastraszeniu protestujących na Euromajdanie.

Jak przypomina Polskie Radio, 36-letni Dmytro Bułatow to lider Auto-Majdanu, grupy osób, która wykorzystuje do walki z władzami własne samochody.

Pierwsza akcja Auto-Majdanu odbyła się już 30 listopada, po pobiciu studentów. Najbardziej spektakularna akcja dotyczyła jednak najazdu na rezydencję Wiktora Janukowycza „Międzygórze” pod Kijowem. Wzięło w nim udział kilkaset samochodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z tego co widzę robi się dobry młyn z ta, Ukraina . Powinien być już ogłoszony stan wojenny , bez dalszego rozlewu krwi się nie odbędzie , każdy na swoja nutę , i nikt nie chce ustąpić , i jak słyszę to zgody nie będzie szybko . O jaka Ukrainę idzie walka ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.