Facebook Google+ Twitter

DNA Kobiety to niezła sztuka!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-28 08:52

Dzień kobiet to wyjątkowe święto obchodzone od ponad stu lat. Z tej szczególnej okazji Galeria DNA organizuje wernisaż pod hasłem „DNA Kobiety”, w trakcie którego chce zabrać wszystkie Panie do niezwykłego świata sztuki.

Uroczysty wernisaż 8 marca zapoczątkuje trwającą dwa tygodnie wystawę, na którą będą się składać dzieła młodych, zdolnych artystek. Zaprezentują one prace z dziedziny malarstwa, rysunku i grafiki. Wszystkie będą oscylować wokół tematyki kobiecej.

Motyw kobiety w sztuce od wieków jest niezwykle popularny, o czym świadczą dzieła najwybitniejszych artystów wszech czasów. Najsłynniejszy portret kobiety namalował na początku XVI wieku Leonardo da Vinci. Jego „Mona Lisa” stała się ideałem kobiety z czasów renesansu. W ciągu kolejnych wieków ten ideał ulegał zmianie. W malarstwie pojawiał się motyw kobiety świętej, heroicznej, a także rozpustnej, demonicznej, niespełnionej, fatalnej i bezdusznej. U Gustava Klimta kobieta jest ucieleśnieniem pasji, tajemnicy, a jednocześnie lęku i zwątpienia.

Swoją wystawą Galeria DNA chce pokazać, że choć obraz kobiety w sztuce na przestrzeni wieków był głównie kreowany przez mężczyzn, kobiety-artystki również znakomicie potrafią przedstawić ten temat w swoich pracach.

Na wystawę „DNA Kobiety” będą się składać dzieła Agaty Czeremuszkin-Chrut, Justyny Jabłońskiej, Anny Taut, Gosi Herby, Martyny Paluchiewicz, Ewy Zwarycz i Martyny Zimoń. Wszystkie artystki były wielokrotnie doceniane przez ekspertów.

Wszystkich entuzjastów sztuki, którzy chcą w wyjątkowy sposób spędzić Dzień Kobiet przy lampce wina i nastrojowych dźwiękach muzyki, zapraszamy do Galerii DNA we Wrocławiu przy ul. Gordzkiej 5, 8-go marca na godzinę 19. Swoją chęć udziału w wernisażu prosimy wyrazić drogą mailową: biuro@dnagallery.pl.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

(Paulina Olinowicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.