Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2443 miejsce

„DNA kobiety”: z Polski do Anglii

Od 22 listopada do 5 grudnia w Galerii POSK w Londynie odbędzie się niezwykła wystawa polskiej sztuki współczesnej pt. „DNA kobiety”.

Do udziału w wystawie zostały wybrane różnorodne prace młodych artystów, aby zademonstrować widzom szeroki przekrój najnowszych trendów w polskiej sztuce współczesnej. W wystawie wezmą udział m.in. tacy artyści jak Grzegorz Klimek, Łukasz Jankiewicz, Viola Tycz, Katarzyna Rutkowska i Katarzyna Morańda, którzy zdobyli już uznanie w polskim środowisku artystycznym. „Jestem przekonany, że prace tych młodych twórców mają ogromne szanse odnieść sukces w Wielkiej Brytanii” – uważa organizator wystawy i właściciel Galerii Sztuki DNA Piotr Wawrzynów.
Wiodącym tematem wystawy stanie się kobieta – niepowtarzalna, fascynująca i wyjątkowa, która była i pozostaje inspiracją dla artystów wszystkich epok. Wystawa „DNA kobiety” ma zamiar pokazać, że wizerunek kobiety we współczesnym polskim malarstwie nie jest oczywisty i jednolity.
Dla Grzegorza Klimka kobieta jest przede wszystkim tajemnicą, którą artysta próbuję odgadnąć i zrozumieć, zmieniając przestrzeń malarska w swego rodzaju element wyrafinowanej gry. Zaś dzieła Łukasza Jankiewicza pokazują zafascynowanie kobiecym ciałem, a wizerunek kobiety przedstawiony przez tego artystę przyciąga wzrok widza swoją zmysłowością.
Ciekawie i też bardzo różnie postrzegają kobietę młode polskie artystki. Dla Katarzyny Morańdy ważnym jest przedstawienie kobiety w jej zmienności, w różnych obliczach - w zależności od dnia, chwili, nastroju, sytuacji. Viola Tycz natomiast pragnie pokazać obraz współczesnej kobiety z dużego miasta: śmiałej, ambitnej, seksownej. Jeszcze inaczej podchodzi do tematu Katarzyna Rutkowska, która w swoich przedstawieniach kobiety robi akcent na głębię i tajemniczość, prowokując do rozmyślań i zastanowienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję, że po otwarciu wystawy ukaże się w wiadomościach24.pl FOTORELACJA (?)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.