Facebook Google+ Twitter

DNA w krakowskim SOLVAYU

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-01 20:04

DNA to pierwszy projekt grupy KoME. Rdzeniem projektu jest wspólna pasja dla teatru intymnego, gdzie ważne jest bliskie spotkanie aktora z widzem oraz współpraca w zespole oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu.

 / Fot. plakat spektakluDNA to pierwszy projekt grupy KoME. Rdzeniem projektu jest wspólna pasja dla teatru intymnego, gdzie ważne jest bliskie spotkanie aktora z widzem oraz współpraca w zespole oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Uważne słuchanie i otwartość pozwoliły na to, aby odmienne style i wizje aktorek stworzyły razem nową jakość. Odwrotnie niż w podejściu hierarchicznym, aktorki KoME zdecydowały się na eksperyment, w którym dzieliły między sobą i wymieniały się zadaniami autora, scenarzysty, scenografa, reżysera, oświetleniowca. DNA to projekt teatralny oparty na osobistych doświadczeniach aktorek, które dzielą się prywatnym światem i spostrzeżeniami o sobie, o swoich matkach i babkach. Sięgając po różnorodne środki teatralne - słowo, ruch czy teatr rytualny. Opowiadają o tym, co nie często ogląda światło dzienne. Nadają kształt swojemu emocjonalnemu dziedzictwu i pragnieniu wolności. Zgłębiają temat jedności i separacji.

Na DNA składają się 3 historie, 3 unikalne rozmowy, jakie każda z aktorek przeprowadza ze swoją matką inicjowane napisanymi i odczytywanymi przez aktorki listami, które napisały do swoich matek ujawniając w nich coś, co do tej pory pozostawało niewypowiedziane. Rozmowy te stają się szerszym, wielopłaszczyznowym dialogiem nawiązanym ze Światem i z Matką. Widz jest świadkiem, zaproszonym gościem, bywa też asystentem lub współwinnym zajść mających miejsce na scenie. Jego uprzywilejowana pozycja pozwala mu podpatrywać to, co zazwyczaj pozostaje ukryte. Scena to opustoszały ogród warzywny wypełniony obecnością aktorek, które poza kilkoma prostymi rekwizytami i kostiumem własnego ciała, posługują się jedynie muzyką oraz prostym scenicznym światłem. Spektakl miał swoją premierę w Danii 20. 03. 2009 r. dzięki wsparciu i pomocy Cantabile2 i reżyserskiej konsultacji z Nullo Facchini’m oraz wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury Danii (Program DIVA).

Pierwsza publikacja: http://www.teatr.dlawas.com/tdw/index.php?option=com_content&task=view&id=11463

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.