Facebook Google+ Twitter

Dni Antywojenne: Przeciwko obecności Polaków w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-10 07:16

Inicjatywa Stop Wojnie po raz trzeci organizuje Dni Antywojenne. W ten weekend organizowane będą panele dyskusyjne, koncerty i manifestacja przeciwko obecności Polaków w Afganistanie.

Filip Ilkowski z Inicjatywy mówi, że głównym celem imprezy jest budowanie w Polsce ruchu antywojennego. Cytując badania sondażowe twierdzi, że 80 procent społeczeństwa polskiego sprzeciwia się wysyłania żołnierzy do Afganistanu. Ruch antywojenny nie jest jednak widoczny.

Filip Ilkowski mówi, że data Dni Antywojennych nie jest przypadkowa. W połowie kwietnia do Afganistanu jadą kolejni żołnierze, którzy zwiększą polski kontyngent do ponad 3 tysięcy ludzi.
Dni Antywojenne rozpoczną się debatą w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wezmą w niej udział politycy, dziennikarze oraz aktywiści antywojenni.

Wieczorem Filip Ilkowski zaprasza do warszawskiego klubu M25. Zorganizowany został tam antywojenny koncert charytatywny, na którym zagra m.in. Ewelina Flinta i Tymon Tymański.
Na niedziele zaplanowano pacyfistyczną manifestację. Protestujący przejdą od Placu Zamkowego do Sejmu zatrzymując się po drodze przy pałacu prezydenckim i ambasadzie amerykańskiej.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.