Facebook Google+ Twitter

Dni Będzina już tuż-tuż...

Tegoroczne dni Będzina zaplanowano w dniach 6 – 8 czerwca. Obchody święta miasta zbiegają się w tym roku z dużym jubileuszem 650-lecia nadania Będzinowi praw miejskich. Jak co roku mieszkańcy będą świętować głównie w pięknej scenerii zamku.

 / Fot. fragment plakatu Dni BędzinaDni Będzina są jedną z wielu atrakcji zaplanowanych z okazji 650-lecia istnienia miasta.
Turniej piłki nożnej o puchar prezesa BKS Sarmacja będzie pierwszym wydarzeniem, które otworzy dni Będzina 6 czerwca. Chętni będą mogli wybrać się na wernisaż malarstwa Mirosława Lipskiego pt. „Romantyczna wizja…”, który odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej o godz. 17. Z pewnością największą atrakcją dla mieszkańców będzie zaplanowany na godz. 18.30 koncert. Wystąpią m.in. Eskalator, September, Danzel, Pin i Szymon Wydra & Carpe Diem. Scena stanie przy Państwowej Szkole Muzycznej (ul. Sportowa).

Drugi dzień obchodów dni miasta minie pod znakiem sportu i widowisk. Między godz. 10 a 11 rozgrywany będzie turniej piłki nożnej i tenisa ziemnego (teren OSiR i korty tenisowe w Będzinie). Przez plac Kolei Warszawsko-Wiedenskiej o godz. 12.00 przejdzie parada historyczna. Na będzińskim podzamczu odbędzie się turniej rycerski . W godz. 14-22 zaplanowano turniej dla białogłów „Bieg po sukno” i turnieje dla mężczyzn: bojowy pieszy, łuczniczy i zapaśniczy. Pojedynki zakończą się inscenizacją aktu nadania praw miejskich Będzinowi przez króla Kazimierza Wielkiego. Dodatkową atrakcją będzie pokaz konny. A także wielka bitwa o zamek i koncert muzyki dawnej. Na koniec można będzie odbyć wirtualny spacer po średniowiecznym zamku w Będzinie. Dla osób, które przybędą aby zwiedzić zamek przygotowany został konkurs „Na tropie eksponatu”. Równocześnie, od 16.00 na parkingu przy sklepie Lidl trwać będzie pokaz skoków na motorach, jak również pokaz sprawności i umiejętności grupy operacyjno – interwencyjnej Straży Ochrony Kolei.

8 czerwca ponownie będzie można obejrzeć turnieje piłki nożnej i tenisa ziemnego. Na terenie podzamcza odbędzie się koncert „Będzinianie dla Będzina”. Już od godz. 14 będą występować „Młode talenty” czyli dzieci z będzińskich szkół. Później na scenie pojawią się takie zespoły jak: Lert, Kompilacja i Natanael. Impreza potrwa do godz. 20.30.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.