Facebook Google+ Twitter

"Dni bez wokand", czyli protest sędziów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-24 07:46

Dziś i jutro niektóre rozprawy w sądach nie odbędą się.To skutek protestu sędziów, którzy zamierzają wziąć udział w tak zwanych "Dniach bez wokand".

Na Lubelszczyźnie część spraw odbędzie się, bo sędziowie zaplanowali je zanim ogłoszono akcję protestacyjną. Nieoficjalnie mówi się o tym, że w lubelskim Sądzie Okręgowym oraz sądach rejonowych okręgu lubelskiego odbędzie się od 3 do 5 razy mniej rozpraw niż w poprzednim tygodniu.

Pracownicy wymiaru sprawiedliwości będą w ten sposób protestować przeciwko dotychczasowemu traktowaniu tego zawodu. Domagają się nie tylko podwyżek, ale również reformy polskiego sądownictwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny pomysł na "wymusznaie" podwyżek. W ślady sędziów powinni pójść nauczyciele, księgarze, bibliotekarze, przedszkolanki, pielęgniarki, salowe itp...Dzień bez lekcji - bierny strajk "włoski". Dzień bez pielęgniarki czyli chory obsłuż się sam!!! A może by tak dalej - "Dzień bez polityków" - prasa i media zapominają o nich np. na tydzień!!! Oj chłopaki by rozwolnienia dostali!! - A może by tak "Dzień bez gazet" - nie kupujemy bo i tak wszędzie to samo - i część piaru kupiona!!! Popieram pomysł polskich sędziów!!! - Ja jutro robię w swoim domu "Dzień bez netu i rodzinki" - Czas tylko dla siebie, jeden dzień wakacji w tygodniu!!! Super

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.