Facebook Google+ Twitter

Dni Bytowa - tu każdy znajdzie coś dla siebie

Jak co roku, w drugi weekend lipca odbywają się Dni Bytowa. W tym roku Bytowskie Centrum Kultury przygotowało mnóstwo atrakcji.

W tym roku impreza rozpoczęła się 9 lipca i był to dzień poświęcony cięższym brzmieniom. Jako gwiazda wieczoru wystąpił rockowo-alternatywny zespół "Coma". Ale nie była to jedyna atrakcja tego dnia. Na koncertach prezentowały się też rockowe grupy: Sarkazm, Czwarte Piętro i Cocodraże. Najmłodsi mogli zobaczyć plenerową wersję bajki Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków,

W sobotę mieszkańcy oraz goście Bytowa mogli uczestniczyć w przemarszu wojsk zakonu krzyżackiego przez Bytów, mszy św. na dziedzińcu zamku, hucznym otwarciu Dni Bytowa. Dodatkowymi atrakcjami, które zainteresowały publiczność były: musztra i przegląd wojsk zakonnych, manewry piechoty krzyżackiej, turniej łuczniczy, turniej walk rycerskich, potyczki rycerzy konnych, pokaz tańców dawnych, oraz inscenizacja bitwy średniowiecznej pod murami zamku bytowskiego.

Dyrektor Bytowskiego Centrum Kultury, Marian Gospodarek zaprosił na ten wieczór dwie gwiazdy- Kalwi&Remi- muzyką klubową zachęcali do wspólnej zabawy. / Fot. Szymon Łyndo Kalwi & Remi – polską gwiazdę muzyki klubowej oraz Shaun Baker & MaloyNiemiecki DJ Shaun Baker, który dwa lata temu razem w wokalistką MaLoY wylansował utwory "Hey, Hi, Hello" i "Could You, Would You, Should You", oraz "V.I.P." / Fot. Szymon Łyndo i to właśnie oni przyciągnęli największą liczbę widzów.

Utwory takie jak "Hey, Hi, Hello", "Could You, Would You, Should You", oraz "V.I.P." rozgrzały publikę.SHAUN BAKER & MALOY bardzo często wychodzili do publiczności- pozować do wspólnych zdjęć. / Fot. Szymon Łyndo

Niedziela rozpocznie się mszą św., a następnie zapowiedziano salwy armatnie i wymarsz wojsk na Grunwald. Dzieci będą mogły obejrzeć kolejną bajkę, tym razem pod tytułem "Stoliczku nakryj się", a trochę starsi pobawią się przy zespołach "Tchgm i Emensis" oraz "Sklep z Ptasimi Piórami". Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie znany i lubiany zespół RAZ, DWA, TRZY. Impreza zakończy się pokazem sztucznych ogni. Wszystkich, którzy chcą się jeszcze pobawić na tegorocznych Dniach Bytowa- zapraszam serdecznie w imieniu organizatorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.