Facebook Google+ Twitter

Dni Designu Krajów Nadbałtyckich znowu w Gdyni

Miłośników dobrego smaku zainteresuje informacja, że powołane do życia w ubiegłym roku międzynarodowe wydarzenie promujące design krajów nadbałtyckich będzie kontynuowane. Od 9 do 19 lipca Gdynia znowu będzie europejską stolicą designu.

Plakat promujący wydarzenie / Fot. www.gdyniadesigndays.euWładze Instytutu Wzornictwa Przemysłowego i Urzędu Miasta Gdyni już po raz drugi stanęły za sterami wydarzenia poświęconego nowoczesnemu projektowaniu - Gdynia Design Days. Wydarzenie to jest elementem strategii rozwoju Miasta Gdyni, które, jak podają włodarze miasta, jako miejsce przyjazne dla biznesu kreatywnego, konsekwentnie angażuje się w upowszechnianie nowoczesnych rozwiązań projektowych. Gdynia chce przyciągnąć innowacyjne firmy, które dostrzegają w mieście nowe możliwości biznesowe.

Tegoroczne wystawy i wydarzenia będą miały miejsce zarówno, jak w poprzednim roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Al. Zwycięstwa 96/98) i Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1), jak i w zaaranżowanej do tego celu przestrzeni miejskiej (Centrum Gdyni, Plac Grunwaldzki).

Podczas Gdynia Design Days 2009 będziemy mieli okazję oglądać prace twórców z dziedziny projektowania zorientowanego na innowacyjność i użytkowość. Organizatorzy podzielili całą wystawę na cztery bloki:

Design w kontenerach - Plac Grunwaldzki - 9-19 lipca.
Wystawa w kontenerach portowych przedstawiająca polskie i nadbałtyckie studia projektowe oraz ogólnopolskie galerie designu. Jeden z kontenerów będzie nosił nazwę "kontener designu dla dzieci" - odbędą się w nim warsztaty z projektantem dla najmłodszych.

Wystawa totemów edukacyjnych - w przestrzeni miasta - czas nieokreślony.
Przeskalowane oryginalnie zaprojektowane obiekty ilustrujące zjawisko wykorzystania źródeł energii odnawialnej.

Cztery elementy. Szwedzki design dzisiaj - Muzeum Miasta Gdynia - 9 lipca-31 sierpnia
Wystawa najlepiej zaprojektowanych produktów szwedzkich ostatnich lat, wzornictwo skandynawskie jako przykład sukcesów rynkowych szwedzkich firm od lat współpracujących z projektantami.

Dni biznesu kreatywnego - Pomorski Park Naukowo-Technologiczny - 9-19 lipca
Podczas tego bloku organizatorzy oferują warsztaty dla projektantów i przedsiębiorców z wprowadzenia nowego produktu na rynek, wystawy dobrych praktyk wzorniczych: Yves Behar, pokonkursowa wystawa Dobry Wzór 2009, prezentacje młodych grup projektowych w ramach konkursów Imagine Cup i Young Design, nowe technologie projektowanie usług oraz warsztaty dla dzieci.

Dla głodnych wiedzy polecam strony:
www.gdyniadesigndays.eu
www.independent.pl/n/8353?anonymous=true

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.