Facebook Google+ Twitter

Dni Ekonomii Społecznej w Kępnie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-09-15 15:26

19 września br. na Kępińskim Rynku swoją działalność zaprezentują podmioty ekonomii społecznej powiatu kępińskiego.

Wiosną ubiegłego roku swoją działalność w subregionie kaliskim rozpoczął Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi. Od tego czasu powstało tu aż 10 spółdzielni socjalnych, które funkcjonują w rozmaitych branżach.
W tym roku, po raz drugi Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie kaliskim organizuje wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu Dni Ekonomii Społecznej. Tym razem będzie to cykl 7 konferencji i imprez towarzyszących, które odbywać się będą na przełomie września i października w 7 miastach regionu: Kępnie, Jarocinie, Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie, Kaliszu, Koźminie i Ostrzeszowie.

Konferencja

Pierwsze wydarzenie cyklu Dni Ekonomii Społecznej organizowane jest we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kępnie. Będzie to konferencja poświęcona możliwościom dalszego rozwoju ekonomii społecznej w regionie w latach 2014-2020, która odbędzie się 19 września br. w godz. 10:00–13:00 w sali sesyjnej w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Kościuszki 5 w Kępnie.
W konferencji wezmą udział reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego i instytucji rynku pracy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i lokalnego biznesu. Zaproszeni eksperci przedstawią m.in. plany rozwoju ekonomii społecznej w Wielkopolsce i nowe źródła finansowania przedsięwzięć w tym obszarze.

Partnerstwo na rzecz rozwoju ekonomii społecznej

Ważnym punktem będzie uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. Głównym celem partnerstwa jest poszukiwanie możliwości wsparcia rozwoju istniejących i nowo powstających na terenie subregionu kaliskiego podmiotów ekonomii społecznej. Do partnerstwa na terenie Powiatu Kępińskiego przystąpią: Starosta Włodzimierz Mazurkiewicz, Gmina Baranów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępnie, Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie, Kancelaria Audytorsko-Księgowa Irena Tomaszek, Spółdzielnia Socjalna POMOST, Spółdzielnia Socjalna JAŚMIN, Spółdzielnia Socjalna SZANSA, Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi p. Kępnem oraz Fundacja im. Królowej Polski Św. Jadwigi.

Dla mieszkańców Kępna

Po południu, od godziny 14:30 na Kępińskim Rynku swoją działalność zaprezentują podmioty ekonomii społecznej powiatu kępińskiego: Spółdzielnia Socjalna POMOST, Spółdzielnia Socjalna JAŚMIN, Spółdzielnia Socjalna SZANSA, Klubokawiarnia Filiżanka, Warsztat Terapii Zajęciowej w Słupi. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Impreza zakończy się o godz. 17:30.
(Weronika Janaszek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.