Facebook Google+ Twitter

Dni Kariery 2008 – szansa dla studentów, absolwentów i pracodawców

26 lutego odbyła się we Wrocławiu kolejna, siedemnasta już edycja Dni Kariery – największych w Polsce targów pracy, praktyk i staży. Dla wielu studentów i absolwentów to szansa na znalezienie zatrudnienia, dla firm możliwość prezentacji ofert pracy, a nawet przeprowadzenia wstępnej rekrutacji.

Studenci i absolwenci otrzymywali od organizatorów DK i pracodawców katalogi, ulotki, formularze itp. / Fot. Marta SzloserTo już siedemnasta edycja Dni Kariery, organizowanych przez międzynarodową organizację studentów AIESEC Polska. Największe w Polsce targi pracy, praktyk i staży odbędą się w tym roku w dziewięciu ośrodkach akademickich (Wrocław, Katowice, Kraków, Łódź, Gdańsk, Toruń, Poznań, Lublin, Warszawa). Dni Kariery to szansa na spotkanie i rozmowę z przedstawicielami różnych firm, zapytanie o możliwość odbycia praktyk, warunki pracy, czy wymagania. Dodatkowo już od 22 lutego działa Akademia Umiejętności, oferująca studentom i absolwentom szkół wyższych bezpłatne szkolenia i warsztaty będące świetną okazją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności oraz przygotowania się do spotkania z przyszłym pracodawcą.

Budynek C13 Politechniki Wrocławskiej (ul. Wybrzeże Wyspiańskiego) - to tu odbyły się Dni Kariery. / Fot. Marta SzloserWrocławskie Dni Kariery były otwarte 26 lutego od godz. 9 do 16. W budynku C13 Politechniki Wrocławskiej (ul. Wybrzeże Wyspiańskiego) zgromadziło się w tym dniu prawie pięćdziesięciu przedstawicieli firm ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Unilever Polska, Procter & Gamble, Bank BGŻ, Toshiba, Toyota, Hewlet-Packard, Motorola, Deloitte czy Rödl & Partner. Oprócz spotkań z potencjalnymi pracodawcami, odwiedzający mogli wziąć udział w konkursach, w których wartość nagród przekroczyła 5 tys. zł.

Czego oczekują i co oferują pracodawcy?


Przedstawiciele firm odpowiadali na większość pytań. / Fot. Marta Szloser– Oczekujemy przede wszystkim znajomości języków obcych, angielskiego lub niemieckiego, ponieważ jesteśmy placówką, która w dużej mierze opiera się na współpracy z zagranicą – mówi Hanna Urbańska z firmy Credit Suisse. – Oferujemy wszelakie możliwości rozwoju. Pracownik zatrudniony na stanowisku podstawowym może być później oddelegowany do innych filii, w zasadzie na każdym kontynencie. Obecnie wysłaliśmy ośmiu pracowników do Szwajcarii, gdzie się szkolą. Potem oni przyjeżdżają tutaj i będą szkolić kolejnych pracowników. To, czego oczekujemy od studentów to przede wszystkim świetne przygotowanie merytoryczne. Nie wymagamy doświadczenia, co jest unikatowe w tej branży, ponieważ oferujemy szkolenia skrojone na miarę, są one mocno dostosowane do obszarów, w których pracownik będzie się poruszał. Ważna jest również rzetelność. Wszystko zależy od działu, do jakiego kandydat będzie przyjmowany. Jeśli chodzi o dział główny – finansowy, cenimy ludzi, którzy są odpowiedzialni, nie boją się operacji na dużych sumach pieniężnych, wykazują gotowość do pracy w nadgodzinach, jeżeli wymaga tego dana operacja. Są to też osoby, które przede wszystkim są w stanie dostosować się do pracy w środowisku międzynarodowym, korporacyjnym – podkreśla Hanna Urbańska.Większość osób nie bało się pytać, choć niektórzy tyko nieśmiało spoglądali w stronę stoisk. / Fot. Marta Szloser

– KPMG jest firmą konsultingową. Przeprowadzamy doradztwo gospodarcze, finansowe, prawne, audyty bankowe, ubezpieczeniowe i ogólne. Poszukujemy ludzi młodych, otwartych, studentów IV i V roku w celach odbycia praktyk, ale także absolwentów w celach zatrudnienia już na stałe – mówi pani Agnieszka z firmy KPMG. – Plusem pracy w naszej firmie jest fajny zespół ludzi, elastyczność i możliwość zdobycia doświadczenia w branży. Podróżowanie – może być plusem lub minusem. Oceniamy ludzi na podstawie ich zdolności analitycznych, później sam pracownik stwierdza po paru miesiącach praktyk, czy mu to odpowiada czy nie – dodaje. – Ludzie powinni być otwarci, chętni do zdobywania nowego doświadczenia, wiedzy, otwarci i elastyczni.

Czego oczekują studenci?


Najważniejsze to rozwiać wszelkie wątpliwości potencjalnych przyszłych pracowników lub praktykantów. / Fot. Marta Szloser– Szukam ciekawych ofert pracy, ciekawych wystawców z tych branż, które mnie interesują. Studiuję górnictwo, ale interesuję się także lotnictwem – mówi Marcin Piotrowiak, student II roku górnictwa i geoinżynierii. – Jest tu wśród wystawców taka firma, która mnie zainteresowała – Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Najpierw chcę skończyć studia, a później może jakiś dodatkowy kierunek, szkolenia, praktyki.

– Kończę studia licencjackie, więc szukam praktyk lub stażu albo pracy w elastycznych godzinach – wyjaśnia Natalia, studentka III roku ekonomii. – Kiedy skończę studia licencjackie i znajdę ciekawą ofertę pracy, zdecyduję się na studia uzupełniające w trybie zaocznym, co pozwoli mi rozwijać swoją drogę zawodową. Szukam głównie w dziedzinie finansów. Nie spodziewałam się, że na targach będzie tyle firm z tej branży. Można się w ten sposób zapoznać z firmą. Mam świadomość, jakie są firmy zajmujące się doradztwem finansowym, ale nie znam wszystkich, a tak łatwiej się z nimi zapoznać i łatwiej jest później składać aplikację, szukać informacji o danej firmie, kiedy ma się już za sobą ten pierwszy kontakt – dodaje. – Chciałabym zostać księgową, dlatego też wybieram się na studia uzupełniające z zakresu finansów i rachunkowości i jednocześnie szukam praktyki w finansach, bo praktyka jest potrzebna do otrzymania certyfikatu księgowego. Na razie miałam tylko praktyki w dziale finansowym. Zarobki? Chciałabym zacząć od średniej krajowej, a potem zależy Ubiegłoroczne Wrocławskie Dni Kariery odwiedziło prawie 6 tys. osób. / Fot. Marta Szloserod tego, jak będę się sprawdzać w firmie.

Przed nami kolejne edycje lokalne Dni Kariery 2008 i szansa dla studentów i absolwentów w innych miastach Polski na zapoznanie się z rynkiem pracy, rozmowę z przyszłym pracodawcą, poznanie warunków pracy w wymarzonej firmie, a nawet podjęcie pierwszych poważnych decyzji, związanych na przykład z udaniem się na wstępną rozmowę kwalifikacyjną w trakcie targów.

Edycje lokalne Dni Kariery 2008


26 lutego – Wrocław
27 lutego – Katowice
28 lutego – Kraków
10 marca – Łódź
11 marca – Gdańsk
12 marca – Toruń
13 marca – Poznań
31 marca – Lublin
1 kwietnia – Warszawa

Więcej informacji na stronie www.dnikariery.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tomku S. - z dedykacją dla Ciebie!
Tomku J. - już się chyba przyzwyczaiłam do tego mijania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto :) Też byłem na DK, musieliśmy się minąć. Bardzo dobra relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) - dzieki za material :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.