Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13860 miejsce

Dni Konopisk 2016 i koncert ENEJ

Kilka dni temu mogliśmy uczestniczyć w imprezie lokalnej gminy Konopiska k/Częstochowy. Pogoda dopisała, jak i atrakcje, które przygotowali organizatorzy.

W dniach 21-22 maja w gminie Konopiska niedaleko Częstochowy odbywały się Dni Konopisk 2016. Herb gminy Konopiska / Fot. gmina Konopiska
Jest to nieduża gmina - ok 10 000 mieszkańców (dane z 2006 r.), położona w powiecie częstochowskim. Warto również zaznaczyć, iż jako jedna z nielicznych w Polsce w swoich władzach ma wójta, który jest jednym z lepiej opłacanych wśród wójtów i prezydentów w Polsce.

Organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji: m.in. koncerty, stoiska wystawowe, chętni mogli skorzystać także z wesołego miasteczka.
Impreza rozpoczęła się w sobotę 21 maja - mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Walentego, a pozostała część odbywała się na pobliskim stadionie GLKS „LOT” Konopiska, który przy okazji obchodził swoje 70-lecie, gdzie Jerzy Żurek -wójt gminy - oficjalnie otworzył XV Dni Gminy Konopiska. Już od godziny 16 mogliśmy na scenie zobaczyć występy dzieci i młodzieży, jak również zaprezentowały się m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, zespół mażoretek SZYK, a wieczorem ujrzeliśmy gwiazdę Zespół LIVE METRO COVER BAND.

 / Fot. Tomasz BrędzelDrugi dzień obchodów również rozpoczął się o godzinie 16. Na scenie można było usłyszeć Koło Gospodyń Wiejskich z Konopisk, panie z zespołu „Walentynki” oraz występ Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „PROMETEUS” zespół ToZNaczy, Mażoretki SZYK. Wieczorem swoje możliwości zaprezentowała Orkiestra Dęta OSP Konopiska, która przyciągnęła wielką publiczność, co mogło być również spowodowane gwiazdą niedzielnego wieczoru, którą był zespół ENEJ.  / Fot. Tomasz Brędzel

Publiczność podczas całej imprezy bawiła się znakomicie. Pogoda dopisała, co można było ujrzeć patrząc na frekwencje osób uczestniczących, a byli to nie tylko mieszkańcy gminy Konopiska, ale również mieszkańcy Częstochowy i pobliskich miast i gmin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.