Facebook Google+ Twitter

Dni Kultury Chińskiej w Radomsku

Miejski Dom Kultury w Radomsku organizuje w dniach 30-31 stycznia Dni Kultury Chińskiej. Mieszkańcy miasta, uczestnicząc w imprezie, będą mogli poznać dalekowschodni kraj.

Plakat promujący imprezę / Fot. materiały promocyjne organizatorówPomysł Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zasługuje na uznanie, ponieważ nie było dawno podobnej imprezy. Z pewnością przybliżanie kultury Chin, to ciekawy element programu radomszczańskiego MDK-u, zwłaszcza teraz, gdy z powodów politycznych krytykuje się wiele kulturalnych inicjatyw w mieście.

W piątek 30 stycznia o godz. 10 odbędą się zajęcia plastyczno-literackie dla dzieci "Chińskie smoki". Natomiast o godz. 18 odbędzie się przegląd filmów chińskich. Za cenę 12 zł (tyle kosztuje karnet na filmy) będzie można obejrzeć "Hero" w reżyserii Yimou Zhanga oraz "Cesarzową i Wojowników" w reżyserii Siu-Tung Chinga. Odbędzie się także projekcja wizualizacji pt. "Złote Lilie... los kobiety w Chinach".

Następny dzień, czyli 31 stycznia, również będzie obfity w atrakcje. O 16 odbędą się warsztaty kaligrafii - sztuki starannego i estetycznego pisania. Warsztaty te przeprowadzi Polsko-Chińska Fundacja Promocji, Kultury i Sztuki Dong-Feng. Godzinę później będzie można uczestniczyć w ceremonii parzenia herbaty. Warto również posłuchać wykładu o chińskiej porcelanie. Uroczystości zakończone zostaną otwarciem wystawy fotograficznej z Ambasady Chińskiej oraz pokazem filmowym.

Jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp na wszystkie imprezy (oprócz festiwalu filmowego - 12 zł) jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

sie pojdzie zobaczyc ta chinska sztuke:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Radomsko i kultura chińska;]
piękne
lepsze niż biblioteka w Jaworznie;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa informacja. Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.