Facebook Google+ Twitter

Dni Kultury Francuskiej w Szczecinie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-15 20:26

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie zaprasza 16 maja o godz. 17.00 na inaugurację Dni Kultury Francuskiej i obejrzenie wystaw fotografii: Christine Spengler "Kobieta na wojnie" i Krystyny Łyczywek "Francuscy fotografowie humaniści".

 / Fot. Dr benway/Wikipedia/własność publicznaInaugurację Dni Kultury Francuskiej uświetnią swoją obecnością: Chór Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego (koncert odbędzie się w sali Anny Jagiellonki, godzina 17.00) i Christine Spengler (spotkanie odbędzie się w sali Jana Fryderyka, godzina 17.30)

Wystawę Christine Spengler "Kobieta na wojnie" i Krystyny Łyczywek "Francuscy fotografowie humaniści" można zobaczyć do 20 maja 2012 br., od wtorku do niedzieli w godzinach 10.000 - 18.000 w Sali Jana Fryderyka (wejście B i D) w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Bilety w cenie 6 zł (normalny), 4 zł (ulgowy) do nabycia w Kasie Zamku oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej.

Christine Spengler jest francuską fotoreporterką wojenną, działającą od lat 70. tych ubiegłego wieku jako korespondentka agencji Associated Press, Sipa i Corbis Sygma. Jej zdjęcia ukazują okropności wojny widziane oczami kobiet i dzieci. Publikowane były przez Paris Match, Life, Time, Newsweek, El Pais. Christine Spengler wyróżniono tytułem Kobiety roku (2002, Bruksela), otrzymała również wiele innych nagród i odznaczeń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.