Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4761 miejsce

Dni Kultury Muzłumańskiej we Wrocławiu

Muzułmańskie Centrum Kulturalno–Oświatowe we Wrocławiu zaprasza 24 i 25 czerwca do zgłębienia swojej religii i kultury.


Przez dwa obficie wypełnione treścią dni wszyscy chętni będą mieli okazję zapoznać się z kulturą, językiem i wiarą islamu. Organizatorzy przygotowali ciekawą ofertę dla osób zainteresowanych poznaniem różnic pomiędzy naszymi kulturami.

24 czerwca


Pierwszego dnia odbędzie się konferencja naukowa "Islam w Polsce i Europie : Perspektywy dialogu międzykulturowego", z udziałem filozofów, pedagogów, islamistów i publicystów. Wykłady i dyskusje panelowe będą dotyczyły komunikacji międzykulturowej, islamofobii, budowania mostu dialogu pomiędzy islamem a chrześcijaństwem, obrazu islamu w mediach, a także, na przykład, tradycyjnych ubiorów islamskich czy historii języka arabskiego. W Muzeum Archidiecezjalnym otwarta zostanie wystawa fotografii Zdzisława Zielińskiego "Półksiężyc na niebie", będąca zapisem jego licznych podróży do krajów muzłumańskich.

25 czerwca

Drugiego dnia organizatorzy zapraszają do Otwartego Meczetu - będzie można wysłuchać recytacji Koranu, zapoznać się z tradycyjnymi strojami islamskimi oraz zakosztować kuchni irańskiej, egipskiej, pakistańskiej... Odbędą się także warsztaty językowe i kaligrafii arabskiej.

Wieczór poezji muzłumańskiej zakończy Dni Kultury Muzłumańskiej.

Organizatorzy mają nadzieję na "przedstawienie Islamu i ułagodzenie napięć powstałych na pograniczu naszych kultur, obalając krążące mity, stereotypy i nieporozumienia, zachowując przy tym ogromną dozę obiektywizmu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Coś pokręciłaś z językiem islamu, ale miło, że zwróciłaś uwagę na tę mniejszość religijną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że tak późno się o tym dowiedziałam, już mam inne plany na weekend :( Mam nadzieję, że w Warszawie też kiedyś taka impreza będzie miała miejsce. Jestem strrrrrrrasznie zainteresowana tym tematem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.