Facebook Google+ Twitter

Dni Kultury Peruwiańskiej w Warszawie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-12-04 21:31

Dni Kultury Peruwiańskiej odbyły się w stolicy w miniony weekend. Przez dwa dni w Instytucie Cervantasa przy ul. Nowogrodzkiej można było poznawać dawny kraj Inków.

Peru na wyciągnięcie ręki


 / Fot. Piotr Maciej Małachowski Peru w jakimś stopniu poznałam dzięki opowieściom i artykułom Piotra Macieja Małachowskiego publikowanym w serwisie Wiadomości24 i na jego blogu "Operuję w Peru". Teraz nadarzyła się okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę o tej części Południowej Ameryki i zobaczyć ten dawny kraj Inków w 4 wymiarach. Wybrałam się więc do Instytutu Cervantesa. Co tam się działo? Zobaczcie sami... W przerwie można było pogawędzić ze znajomymi. / Fot. Ewa Krzysiak

Wielkim atutem dwudniowej imprezy kulturalno-artystycznej była możliwość dokładnego poznania Peru dzięki relacjom osób znających Peru osobiście. Tych, którzy tam się urodzili i mieszkali lub mieszkają nadal oraz tych, którzy pokochali ten kraj i tam wyjechali.

Luis Escobedo opowiada o Peru i zapoznaje uczestników ze szczegółami imprezy. / Fot. Ewa Krzysiak Spotkanie rozpoczął Luis Escobedo (współorganizator imprezy), który nie chcąc zanudzać uczestników przydługim wstępem (jako, że o Peru można mówić bardzo dużo) opowiedział w skrócie o dawnym kraju Inków.

Warto przypomnieć, że teren obecnego Peru przez wieki był miejscem rozwoju różnorodnych wielkich imperiów i kultur. Imperium Inków zajmowało dużą część regionu andyjskiego Ameryki Południowej - teren zwany Tahuantinsuyu, co w języku quechua oznacza "cztery części". Wcześniej ziemie te zamieszkiwali m.in. Moches, Nazkowie, Chavin czy Paracas. Dzięki nim różnorodność kulturowa uległa wzbogaceniu. Można więc powtórzyć za Luisem "Nie istnieje jedna twarz Peru, ten kraj ma wiele twarzy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Peru 4D
  • Peru 4D
  • 05.12.2011 15:01

Zapraszamy na stronę festiwalu "Peru 4D - Cztery Wymiary Peru" www.peru4d.pl. Bieżące informacje z Ameryki Łacińskiej oraz z wydarzeń związanych z tym regionem można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Puente www.puente.org.pl.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1892
  • 1892
  • 05.12.2011 08:34

nazwisko i imię słynnej piosenkarki brzmi: Yma Sumac. Bardzo ciekawa relacja i mnóstwo ciekawych interpretacji. Naprawdę, wiele się z tego artykułu dowiedziałem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.