Facebook Google+ Twitter

"Dni Liliowego Motyla" - polska akcja społeczna w Londynie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-06-08 21:41

Ośrodek Specjalistycznych Masaży FIZIS we współpracy z Polskim Centrum Zdrowia Seksualnego, rozpoczynają w Londynie akcję społeczną “Dni Liliowego Motyla” - przeciw nieświadomości w zakresie wagi profilaktyki zdrowotnej polskich emigrantów.

Londyn / Fot. "Dni Liliowego Motyla"Inicjatywa "Dni Liliowego Motyla" ma zaawansowany charakter edukacyjno-profilaktyczny w zakresie zapobiegania rakowi piersi u młodych Polek i jest skierowana nie tylko do nich samych, ale także do ich partnerów życiowych. Pomimo stałego postępu cywilizacyjnego i składających się na to sukcesów w leczeniu różnego rodzaju chorób i schorzeń trapiących ludzkość, na raka piersi umiera rocznie aż około 5 tysięcy, a diagnozuje się go co roku aż u ponad 10 tysięcy Polek (por. dziennik.pl). Dodatkowo coraz częściej okazuje się, że rak piersi dotyczy nie tylko znajdujących się w grupie wysokiego ryzyka kobiet dojrzałych z dziedziczną mutacją genu BRCA1 lub BRCA2, lecz nawet bardzo młodych dziewcząt, w których rodzinach nigdy dotąd raka piersi nie stwierdzano (por. interia.pl).

Dlatego FIZIS oraz PCZS opracowały i od 15 czerwca 2009 wdrażają w życie inicjatywę społeczną pod nazwą "Dni Liliowego Motyla". Bazuje ona w pierwszej kolejności na warsztatach szkoleniowych organizowanych w siedzibie Ośrodka Specjalistycznych Masaży "FIZIS" w Londynie raz w miesiącu – zawsze w poniedziałki około połowy danego miesiąca, od 18:45 do 20:15 GMT. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie i mailowo. Warsztaty "Dni Liliowego Motyla" są nieodpłatne i przewidziane dla par. Prowadzone będą w części teoretycznej przez specjalistki z Polskiego Centrum Zdrowia Seksualnego, zaś w części praktycznej przez specjalistki z Ośrodka Specjalistycznych Masaży "FIZIS".

Celem jest nie tylko nauczenie poprawnego, i wyrobienie nawyku regularnego badania piersi, lecz także zacieśnienie relacji emocjonalnych uczestników warsztatów żyjących w emigracyjnych małżeństwach i związkach partnerskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.