Facebook Google+ Twitter

Dni Morza 2012. Holowanie nie tylko na wodzie

W czasie trwających ostatnio w Szczecinie Dni Morza pracownicy usług drogowych odholowali na polecenie Straży Miejskiej 35 aut, których właściciele będą musieli uiścić opłatę karną. Kierowcy masowo łamali przepisy.

Za taki postój można dostać mandat, którego wartość w skrajnych przypadkach wynosi nawet 500zł. / Fot. K. KonarzewskiWedług informacji Straży Miejskiej od czwartku do niedzieli do usunięcia z miejsca lewego postoju zakwalifikowano przeszło 50 pojazdów. Ponad połowa z nich została załadowana na lawetę. Choć w mediach wciąż mówiło się o wprowadzanych w tym czasie zakazach kierowcy nagminnie łamali przepisy parkując swoje auta na pasach zieleni przy Wałach Chrobrego, czy niewyznaczonych do tego miejscach na ulicy.

Kodeks za tego typu przewinienie przewiduje mandat w wysokości 500 zł, miasto jednak postanowiło zmniejszyć tę karę do stu złotych. Złapani na gorącym uczynku kierowcy nie kryli oburzenia, ale mandat przyjmowali. Wg informacji Straży Miejskiej w Szczecinie wiele przypadków łamania zakazów było zgłaszanych przez mieszkańców.Polowanie na auta czas zacząć. / Fot. K. Konarzewski

Czy w ten sposób kierowcy nauczyli się czegoś? Zapewne tak. Jednak znając i interpretując znane powiedzenie wielu z nich nauczyło się czegoś na błędach. Szkoda tylko, ze na własnych.

Polowanie na auta czas zacząć. / Fot. K. Konarzewski / Fot. K. Konarzewski
 / Fot. K. Konarzewski / Fot. K. Konarzewski
 / Fot. K. Konarzewski / Fot. K. KonarzewskiWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jedno co mogę powiedzieć patrząc na te fotografie to: poprosimy więcej takich akcji z wywożeniem i częściej! Może nareszcie ludzie się by nauczyli czegoś...

Komentarz został ukrytyrozwiń
 No Nie
  • No Nie
  • 13.06.2012 17:13

Stałe zajęcie Straży Miejskiej !!! 1000 razy wolę policję niż te szczury miejskie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.