Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17048 miejsce

Dni Morza 2012 - Sail Szczecin - koncert zespołu Beltaine

W czasie trwania Dni Morza podczas bloku programowego Sail Szczecin jednym z gości występujących na scenie był śląski zespół Beltaine. Zespół zaprezentował część swego repertuaru - melodie z pogranicza folku bretońskiego i szantów.

Grzegorz Chudy / Fot. K. KonarzewskiZespół Beltaine gościł już w Szczecinie podczas trasy koncertowej Betaine & Comhlan Celtic Tour oraz na zaproszenie programu Sail Szczecin, radiowej audycji poświęconej tematyce morza, oceanów i muzyki z nimi związanej. Podczas koncertu w Studiu S-1 publiczności tak bardzo spodobała się muzyka wykonywana przez artystów, że postanowiono zaprosić ich na tegoroczne Dni Morza.

 / Fot. K. KonarzewskiNic dziwnego, zespół ma na swoim koncie zdobyte liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi Wirtualne Gęśle dla najlepszego albumu folkowego (trzykrotnie, co roku, za pierwsze trzy albumy), liczne występy na festiwalach na całym świecie (np. Rainforest World Music Festival w Malezji, Celtica Festival we Włoszech, coroczne występy na festiwalu Zamek w Będzinie). Grzegorz Chudy, multiinstrumentalista zespołu Beltaine, w charakterystycznym dla niego stylu zapowiada poszczególne utwory wykazując się niespotykanym humorem, zaś dźwięki płynące z instrumentów grupy melodyjnie zabierają słuchacza wgłąb folku celtyckiego czy bretońskiego.

 / Fot. K. KonarzewskiMuzycy zagrali utwory z pierwszych trzech albumów, między innymi aranżację starego utworu "Ye Jacobites...", "Influenza" inspirowany podróżą do Meksyku oraz nawiązujący do kultury żydowskiej "Łódź by night". Każdy z wykonywanych utworów zabrzmiał niesamowicie dzięki "najszybszemu skrzypkowi na wschód od Dublina" oraz dudom i bombardzie nadającym klimatu dźwiękom płynącym tego wieczoru nad Odrą.

Adam Romański i Jan Gałczewski / Fot. K. KonarzewskiKoncert, choć krótki, zachwycił nawet tę część publiczności, która z muzyką zespołu Beltaine spotkała się po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że to nie ostatni raz muzycy zagrali pod Wałami Chrobrego.

Zespół Beltaine tworzą:
Grzegorz Chudy - whistle, wokal, akordeon, bombarda, bansuri;
Adam Romański - skrzypce, instrumenty klawiszowe;
Jan Gałczewski - bouzoki, bodhran, gitara elektryczna, dudy gaita;
Jan Kubek - tabla, darabuka, djembe, cajon, instrumenty perkusyjne;
Łukasz Kulesza - gitara akustyczna;
Bartek Dudek - gitara basowa;
Mateusz Sopata - perkusja.

Grzegorz Chudy i Łukasz Kulesza / Fot. K. Konarzewski / Fot. K. Konarzewski / Fot. K. KonarzewskiMateusz Sopata / Fot. K. Konarzewski / Fot. K. KonarzewskiZespół Beltaine / Fot. K. Konarzewski

Więcej zdjęć z koncertu można obejrzeć w galerii - Koncert zespołu Beltaine

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.