Facebook Google+ Twitter

Dni Morza w Świnoujściu

Od dziś do 24 czerwca na polskich wyspach odbędą się Dni Morza. Impreza corocznie przyciąga tysiące mieszkańców miasta oraz turystów z kraju i za granicy.

Imprezie towarzyszą również dwa inne miejscowe święta: Dni Świnoujścia oraz Święto Marynarki Wojennej RP. W tym roku impreza organizowana jest na Basenie Północnym, dotychczas scena (jako prom) umieszczana była na nabrzeżu Władysława IV.

Nieodłącznymi elementami obchodzonych Dni Morza są: Noc Świętojańska, Neptunalia, wystawy okolicznościowe a także m.in. Regaty Dni Morza. Dla uczestników czeka wiele atrakcji m.in. koncerty Bartka Wrony czy Hanii Stach.

Dla najmłodszych czekają atrakcje w postaci zwiedzania okrętów Marynarki Wojennej oraz pokazu sprzętu ratownictwa morskiego, zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny polskich i niemieckich przedszkolaków.

Święto rozpocznie się dziś o godz. 19 od mszy polowej - "Za tych którzy nie powrócili z morza..." w Muszli Koncertowej na miejskiej promenadzie. Podobne święta organizują inne miasta: Szczecin, Kołobrzeg i Gdańsk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.