Facebook Google+ Twitter

Dni Moskwy w Krakowie rozpoczęły się od wystawy

Fotowystawą na Rynku Głównym rozpoczęły się dzisiaj Dni Moskwy w Krakowie. Oprócz imprez kulturalnych i koncertów, ma zostać nawiązana długotrwała współpraca ekonomiczna i naukowa między miastami. A jesienią Kraków w podobny sposób pokażę się Moskwie.

Otwarcie wystawy na Rynku Głównym. / Fot. Aliaksei ShotaO godzinie 16 została oficjalnie otwarta wystawa zdjęć "Spacer po Moskwie", od której zaczyna się trzydniowa prezentacja rosyjskiej stolicy w Krakowie. Zdjęcia, przedstawiające głównie architekturę Moskwy, zostały wykonane przez pracowników agencji prasowej ITAR-TASS. Otwarciu wystawy towarzyszyła Moskiewska Orkiestra Dziecięca Szkoły Muzycznej im. W. M. Błażewicza - znakomity rosyjski zespół dziecięcy.

W następnych dniach można się też będzie obejrzeć ekspozycje traktujące o modzie moskiewskiej końca XIX i początku XX wieku, o restauracji cennych zabytków miasta czy też o młodej architekturze rosyjskiej. Odbędą się też spotkania dotyczące współpracy turystycznej, ekonomicznej i naukowo-technicznej, w tym startu bezpośredniego połączenia lotniczego Balice-Wnukowo.

Najbardziej chyba interesującym punktem programu jest jutrzejszy koncert Państwowej Orkiestry Symfonicznej "Nowaja Rossija", pod przewodnictwem światowej sławy dyrygenta Juria Baszmeta. Ta skądinąd najlepsza orkiestra Rosji zagra całkiem za darmo i każdy, kto tylko zdążył odebrać bilet, będzie mógł się zapoznać z tym sławnym kolektywem.

We wrześniu w podobny sposób Kraków ma się prezentować w Moskwie. Planowane są m.in. wystawy fotografii, pokazy multimedialne i koncert Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.