Facebook Google+ Twitter

Dni Nadbużańskie w Kuligowie

Żeby zetknąć się z autentycznym folklorem nie trzeba błąkać się po głuszy... W skansenie w Kuligowie (40 kilometrów od centrum Warszawy, gmina Dąbrówka) można miejscowego folkloru posłuchać, dotknąć, powąchać - a nawet posmakować!

 / Fot. fot. materiały archiwalne skansenuOstatnie dni sierpnia to "kulturalne żniwa" w tej okolicy: 22 sierpnia o godzinie 14.00 fundacja Dziedzictwo Nadbużańskie zaprasza na otwarcie pleneru malarsko-rzeźbiarskiego, tego samego dnia o godzinie 17.00 rozpocznie się "Festiwal Kultury Nadbużańskiej". Będzie można zobaczyć i usłyszeć między innymi Koło Gospodyń Wiejskich z gminy Dabrówka, Młodzieowy Zespół Ludowy Przepióreczka, Zespół Folklorystyczny Kelmikula z Estonii oraz Zespół Folklorystyczny "Pastourelles de Campan" z Francji.

29 sierpnia o godzinie 11.00 w skansenie rozpocznie się kiermasz potraw tradycyjnych oraz wyrobów rękodzieła ludowego, w ramach którego odbędzie się degustacja lokalnych potraw, kiermasz produktów ekologicznych oraz pokazy garncarstwa, tkania lnu, wplatania wikliny, plecionkarstwa i wikliniarstwa przeznaczone dla najmłodszych. Dorosłych mogą zainteresować "warsztaty babuni" podczas których będzie można poznać tajniki wyrobu tradycyjnych przetworów oraz nalewek w teorii i praktyce.

W południe 30 sierpnia prezentacją prac zakończy się plener malarski "Dziedzictwo Nadbużańskie - Pejzaże 2009. Organizatorzy zapraszają na wykład otwarty Kulinarne Dziedzictwo Mazowsza, czyli cudze chwalicie - swego nie znacie.

Więcej informacji na stronie skansenu w Kuligowie: link.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To młódka jeszcze... Gdzieś miałem przepis z lat 20. wykaligraforwany ręcznie na liniowanym papierze. Zaczynał się od słów: "weź pół kopy jaj..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwiedzanie takich miejsc to cos pieknego. A wnetrza takich 'chatek' jak to bylo i zylo sie dawniej, oko cieszy jeszcze bardziej i bardziej...
A co do wyrobow babuni, to jak najbardziej popieram. Mam taka ksiazke kucharska co chyba ma ze 50 a moze lat wiecej... i korzystam z niej tez.))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.