Facebook Google+ Twitter

"Dni Nowych Mediów" w Katowicach

22 listopada w Rondzie Sztuki odbędzie się sympozjum i dyskusja panelowa z udziałem polskich medioznawców oraz warsztaty dla studentów. Gościem specjalnym będzie wybitny medioznawca prof. Derrick de Kerckhove.

Dni Nowych Mediów to nie lada gratka dla wszystkich tych, których interesuje fenomen Web 2.0, wikinomia (nowa globalna ekonomia), sztuka nowych mediów oraz wpływ nowych technologii na kulturę i społeczeństwo. Konferencja jest rzadko spotykaną w Polsce okazją, by osobiście zadać pytania i podyskutować z jednym z najbardziej znanych teoretyków nowych mediów na świecie.

plakat reklamujący / Fot. materiały prasoweDerrick de Kerckhove to były współpracownik i kontynuator myśli Marshalla McLuhana, najważniejszego badacza mediów ubiegłego wieku, który już w latach 60. przewidział oraz opisał mechanizmy globalnej komunikacji i współpracy pomiędzy ludźmi z zastosowaniem nowych technologii. Jest autorem kilkunastu książek, obecnie pracuje m.in. nad publikacją „The Era of the Tag”, która opisuje najnowsze trendy internetu, takie jak Web 2.0 oraz sieć semantyczna. Mimo że głównym polem zainteresowań Derricka de Kerckhove są przemiany społeczeństwa, kultury i świadomości człowieka, kanadyjski badacz jest znakomicie obeznany w technologiach cyfrowych, a także globalnej ekonomii i nowych zasadach biznesu (co pokazał np. jako współautor książki „McLuhan for Managers”).

Wszystkie wydarzenia będą tłumaczone, a sam udział jest bezpłatny i nie wymaga żadnej rejestracji. Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli stawić się na konferencji osobiście z poszczególnych wystąpień przygotowane będą relacje wideo. Zostaną one udostępnione w internecie po zakończeniu konferencji.

Plan sympozjum przedstawia się następująco:

10.00-12.00 „Global art, global architecture and global design” - warsztaty dla studentów.
Prowadzenie Derrick de Kerckhove.

12.00-13.00 Przerwa

13.00-14.00 „Percepcja sztuki nowych mediów - nowa wyobraźnia” - wykład i prezentacja Derricka de Kerckhove.

14.00-16.00 „Sztuka i kultura nowomedialna” - seminarium naukowe i dyskusja panelowa.

Dni Nowych Mediów odbywają się w ramach XVII-go Festiwalu Ars Cameralis.

Więcej informacji na stronie www.dninowychmediow.pl

Informacje o festiwalu www.cameralis.art.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.