Facebook Google+ Twitter

Dni Ostrowca Świętokrzyskiego 2010

Bez oficjalnego zadęcia rozpoczęły się w piątek kolejne Dni Ostrowca. Potrwają do niedzieli.

Fanów Patrycji Markowskiej na wiele stać. / Fot. Krzysztof KrzakZalewająca południową polskę fala powodziowa pomieszała nieco szyki organizatorom. Trzydniową imprezę miał rozpocząć koncert Ewy Farny. 17 - letnia piosenkarka po lekcjach w szkole w Wędryni w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego wsiadła w samochód i próbowała sie przedrzeć przez zalane tereny naszego kraju. Zajęło jej to 3 godziny dłużej niż trwałoby w normalnych warunkach. Na szczęście, na miejscu w Ostrowcu Świętokrzyskim była już Patrycja Markowska z zespołem i zgodziła sie wystąpić jako pierwsza. Ta niezwykle energetyczna, bezpośrednia piosenkarka momentalnie nawiązała porozumienie z licznie zgromadzoną w Parku Miejskim publicznością. I dała rewelacyjny koncert. Ludzie w róznym wieku śpiewali wraz z wokalistką takie jej przeboje, jak "Tak o mnie walcz", "Jeszcze raz" czy "Świat się pomylił". A potem cierpliwie czekali na zdjęcia z autografami.

Szaleństwo ogarnęło młodych słuchaczy, gdy 40 minut po 22 na scenie pojawiła się Ewa Farna. Przyznam, iż jako człowiek w wieku mocno zaawansowanym zdziwiłem się, że ta młodziutka wokalistka ma tylu fanów. Spotkałem grupę osób, która podąża za swoją idolką krok w krok, znali grafik jej koncertów chyba lepiej niż sama Ewa. Ja do fanów Farny nie należę - nie to pokolenie (mam syna w jej wieku), ale byłbym niesprawiedliwy, gdybym nie przyznał, iż ma ona ogromny talent wokalny. Śpiewa niezwykle czysto, także w wysokich rejestrach. Jeśli nie zmanieruje się i nie pójdzie śladami Dody, ma wszelkie szanse, by zaznaczyć swą obecność w historii wokalistyki, nie tylko polskiej.Ewa Farna podczas koncertu w ramach Dni Ostrowca. / Fot. Krzysztof Krzak

Sobota będzie kolejnym dniem święta Ostrowca Świętokrzyskiego. W ostrowieckim Parku Miejskim odbędzie się pierwszy Zjazd Miast. To wspólne przedsięwzięcie samorządowych ośrodków kultury z tzw. "Trójmiasta nad Kamienną". Impreza rozpocznie się o 15. Na scenie zaprezentują się goście z dwóch zaprzyjaźnionych miast nad Kamienną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dzięki za relację. Właśnie przypomniałam sobie koncert Golec uOrkiestra ( w TV na Woronicza) i Strachy na Lachy. Super było :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.