Facebook Google+ Twitter

Dni Ostrowca Świętokrzyskiego od 18 do 20 maja

Dni Ostrowca Świętokrzyskiego wracają w tym roku, po trzyletniej przerwie, na Rynek, co zwiększy ich dostępność dla wszystkich mieszkańców. Wypada też mieć nadzieję, że dopisze pogoda, bowiem atrakcji nie zabraknie.

Dni Ostrowca w tym roku odbywać się będą na Rynku. / Fot. Krzysztof KrzakOrganizator trzydniowego święta miasta, Miejskie Centrum Kultury, zaprasza w piątek, 18 maja 2012 r. na centralny plac Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie o godzinie 19 odbędzie wernisaż wystawy "Otworkowy Ostrowiec Bis", prezentujący zdjęcia wykonane unikalną techniką aparatu otworkowego (pierwsze prace wykonane w ten sposób pokazywano już na ostrowieckim molo podczas ubiegłorocznych Dni Ostrowca). Druga wystawa to "Panorama miasta", na którą złożą się portrety ostrowczan wykonane przez członków Fotoklubu Galeria MCK. Natomiast o godzinie 20.30 rozpocznie się występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem z Krakowa. Łukasz Rybarski, Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski oraz towarzyszący im Maurycy Polaski jako prawosławny duchowny przedstawią "Program czterogwiazdkowy".

W sobotę 19 maja od 14.00 na Rynku będzie funkcjonował tzw. "ogród zabaw dla dzieci", oferujący zabawy i konkursy plastyczne. W ramach warsztatów rękodzielniczych można będzie poznać m. in. technikę decoupage i spotkać się z mistrzami tkaniny artystycznej. Swoje warsztaty na Rynku zainstalują twórcy z prowadzonej przez Marka Iżaka Sekcji Tkaniny Artystycznej MCK oraz Danuta Obara ze Skarżyska- Kamiennej. Ciekawe propozycje dla ostrowczan z okazji ich święta przygotowała także funkcjonująca w Osiedlu Słonecznym Akademia Nauki, oferująca w sobotę i niedzielę plenerowe warsztaty dla całych rodzin ( "Mały odkrywca i rodzic" oraz "Mądre dziecko i rodzic"), a także pokazy eksperymentów naukowych. O 16.00 rozpocznie się blok przygotowany przez Fitness Klub Centrum, na który złożą się m.in. cieszące się zawsze wielkim powodzeniem Mistrzostwa Ostrowca w Siłowaniu na Rękę oraz inne konkursy i pokazy fitness z udziałem utytułowanych zawodników i zawodniczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Takie imprezy zachęcają do wyjścia z domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.