Facebook Google+ Twitter

Dni Ostrowca Świętokrzyskiego z hutą w tle

Po raz 45. odbędą się Dni Ostrowca Świętokrzyskiego. Tegoroczna trzydniowa impreza (17 - 19 maja) będzie powiązana z obchodami 200-lecia huty w Ostrowcu i 10-lecia Celsy Huta Ostrowiec.

Takie banery zapraszają na Dni Ostrowca i Dzień Hutnika 2013. / Fot. Krzysztof KrzakJubileusz największego w mieście zakładu przemysłowego jest doskonałym pretekstem do przywrócenia po latach przerwy uroczystego świętowania Dnia Hutnika, przypadającego na 4 maja. Dlatego też w hutniczych osiedlach miasta odbędzie się w sobotę o godzinie 9 tradycyjna Pobudka Hutnicza. Ostrowczan obudzą orkiestry dęte z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu i z Chmielowa oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Te zespoły zaprezentują się również po południu w miejskim amfiteatrze. Tam również od godziny 15 w sobotę występować będą w programie "Celsa Talent" utalentowani w różnych dziedzinach byli i obecni pracownicy huty. Pojawi się także reaktywowana po latach hutnicza kapela "Paka Szlaka", zatańczą członkowie szkoły tańca Progres i zespołu mażoretek "Diament". Odbędzie się ponadto wernisaż wystawy fotograficznej "Stara huta". Gwiazdami sobotniego wieczoru będą: Andrzej Cierniewski (godz. 19) i Halina Kunicka (początek jej koncertu zaplanowano na 20.30).

Ale tegoroczne Dni Ostrowca rozpoczną się już w piątek, 17 maja 2013 r. o godz. 18 kolejną odsłoną akcji "Wiersze chodnikowe". Na 19.30 zaplanowano wernisaż wystawy "Królestwo żelaza" (Galeria Fotografii MCK), zaś o 19 w amfiteatrze wystąpi ostrowiecka formacja Fortian. Jej wytęp będzie rozgrzewką do koncertu warszawskiego zespołu Buldog Piotra Wieteski, grającego muzykę punk i funk.

Plakat reklamujący występ Raya Wilsona. / Fot. www.mck.ostrowiec.plTrzeci dzień święta hutniczego miasta (niedziela, 19.05.) upłynie pod znakiem prezentacji Ostrowieckich Rozmaitości Artystycznych. Od godziny 15 na deskach amfiteatru miejskiego wystąpią sekcje działające w Miejskim Centrum Kultury, które jest głównym organizatorem Dni Ostrowca oraz inne zespoły muzyczne i soliści z terenu miasta. Na zakończenie, o 20.30 na scenie przed Galerią Ostrowiec przy ulicy Mickiewicza wystąpi były wokalista zespołu Genesis, Ray Wilson i "The Berlin Symphony Ensemble". Zaprezentują oni program "Genesis Classic". Wstęp na ten koncert, podobnie jak i na wszystkie imprezy w ramach Dni Ostrowca 2013 - bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.