Facebook Google+ Twitter

Dni Otwarte ASP w Katowicach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-01-11 17:39

Bez stresu, bez egzaminów wstępnych, a nawet bez matury. Od czwartku 11 stycznia każdy, nawet 5-letnie dziecko, będzie mógł sprawdzić jak się studiuje w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

Szkoła nie tylko szeroko otwiera drzwi, ale zaprasza do aktywnej pracy. Kto chce spróbować sił w malarstwie, grafice, rysunku, multimediach, projektowaniu graficznym, czy wzornictwie przemysłowym, powinien odwiedzić katowicką ASP. Wykładowcy zapraszają do udziału w normalnych zajęciach oraz specjalnie przygotowanych warsztatach.

- Minimum teorii, maksimum praktyki. Chcemy pokazać, że sztuka może być po prostu dobrą zabawą - mówi Justyna Lauer, dziekan Wydziału Grafiki, Malarstwa i Wzornictwa, koordynatorka imprezy. - Zaprojektowanie i wykonanie, na przykład, nadruku na koszulce nie jest wcale trudne, a daje mnóstwo radości. Udowodnimy to.

W sobotę od godziny 12 uczelnia zaprasza najmłodszych na cykl krótkich ćwiczeń rozwijających wyobraźnię i zdolności plastyczne. Wszystko oczywiście za darmo. W niektórych przypadkach organizatorzy proszą o zabranie własnych przyborów.

- Wyższa szkoła plastyczna istnieje w Katowicach już 60 lat – przypomina Marian Oslislo, rektor ASP. – Staramy się coraz mocniej zaznaczać swoją obecność na Śląsku. Zmieniamy fałszywy stereotyp, że Akademia Sztuk Pięknych to mało praktyczne studia. Nasi absolwenci to świetnie wykształceni artyści, którzy swobodnie poruszają się we wszystkich obszarach współczesnej kultury wizualnej. Od malarstwa, do multimediów. Takich specjalistów poszukują nie tylko polskie, ale i zagraniczne firmy.

Do 31 stycznia katowicka akademia przyjmuje zapisy na zimowe studia adresowane do desingerów, twórców reklamy oraz artystów zainteresowanych tradycyjnymi sztukami wizualnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Vivat ASP Kato!

Komentarz został ukrytyrozwiń

mało interesujace ale zapraszam do komętowania moich artykółów i pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z przyjemnością przeczytałam o tej inicjatywie ASP w Katowicach. To naprawdę wspaniale przedsięwzięcie!Szkoda,ze jestem teraz tak daleko,chętnie nauczyłabym się sitodruku...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby jak najwięcej na w24 informacji lokalnych, dotyczących życia miast. Zaciekawiło mnie w twoim tekście zdanie : "W niektórych przypadkach organizatorzy proszą o zabranie własnych przyborów" - Pewnie to bogata szkoła. Mój syn studiuje na ASP w Gdańsku i oprócz gliny za wszystkie materiały musi płacić, za wszystkie! A tu proszę, gościom z zewnątrz szkoła funduje niektóre materiały. Brawo ! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.