Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11387 miejsce

Dni Otwarte Lasów Państwowych - Nadleśnictwo Miastko

Nadleśnictwo Miastko już po raz drugi zaprezentowało się przy okazji Dni Miastka. Atrakcje przygotowane przez leśników zgromadziły rzesze młodszych i starszych. Było śmiesznie i wesoło, a dla leśników to znak, że warto inaczej pokazać las.

Dzik budził podziw / Fot. M. Ostaszewska20 czerwca Nadleśnictwo, w ramach „Dni Otwartych Lasów Państwowych”, zaprosiło mieszkańców Miastka i okolic do odwiedzenia swojego stoiska, które zostało zorganizowane przy okazji obchodów „Dni Miastka”. W tym roku, tak jak w poprzednim, wielkim zainteresowaniem cieszyły się trofea myśliwskie. Każdy posiadacz aparatu chciał mieć zdjęcie z dzikiem.

Różnorodność gatunków drewna, w przekrojach poprzecznym i podłużnym, przyciągała uwagę dorosłych, a wystawa fotografii wykonanych przez leśniczego Stanisława Mikołajczaka zachwyciła niejednego z oglądających.

Jeden z pracowników Zakładu Usług Leśnych to prawdziwy artysta, który na oczach ludzi wyrzeźbił przy pomocy pilarki, siekiery i dłuta - pięknego orła. Orzeł jest w logo Nadleśnictwa i na pewno będzie pamiątką z tego dnia oraz udekoruje siedzibę Nadleśnictwa.

Większość zainteresowanych stanowiły dzieci. Z myślą o nich Nadleśnictwo zorganizowało konkursy, zgadywanki, rysowanie. Wszyscy się fajnie bawili. Każde dziecko otrzymało drobny prezencik i słodkie co nieco.

Praca rzeźbiarza / Fot. K. MajorRóżnorodność gatunków drewna interesowała szczególnie dorosłych / Fot. K. Major

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.