Facebook Google+ Twitter

Dni Otwarte w Pracowni Twórczej

W dniach 2 - 6 grudnia 2013 (w godzinach 13:00-18:00) przy ul. Kopernika 19, w Łodzi będzie można obejrzeć wystawę prac osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dni Otwarte to jednak nie tylko wystawa ...

zakładki / Fot. Dom na OsiedluOdwiedzający Pracownię będą mieli możliwość obserwowania artystów przy pracy, poznania Programu realizowanego w Domu na Osiedlu oraz obejrzenia filmu z 20-letniej historii projektu.
Dni Otwarte połączone będą z kiermaszem. To doskonała okazja, by zaopatrzyć się w wyjątkowe i niepowtarzalne drobiazgi np: malowane kubki i talerze, wyszywane i malowane rzeczy z filcu (etui na telefon, pantofle, torby, bransoletki, lalki, zabawki), zakładki do książek, oraz obrazy i tkaniny. Dostępny jest też szeroki wybór kart świątecznych z grafikami uczestników Pracowni.

Okazja jest wyjątkowa, bo zwykle Pracownia jest czynna przed południem. W pierwszym tygodniu grudnia otwiera swe drzwi popołudniu, tak by uczniowie, studenci i osoby pracujące miały możliwość odwiedzenia tego miejsca.
Pracownia Twórcza "Domu na Osiedlu" to jedyne takie miejsce w Łodzi. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną projektują i wykonują tu unikatowe prace z zakresu rękodzieła, przedmiotów użytkowych, tkaniny, rysunku, malarstwa, grafiki tradycyjnej i komputerowej. Ich prace są niepowtarzalne, oparte na improwizacji i pomysłach samych uczestników zajęć. Wysoki poziom prac potwierdzają opinie ekspertów, nagrody zdobywane w konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich. Wytwory są prezentowane na wystawach, pokazywane w mediach i chętnie kupowane przez coraz szersze grono odbiorców.

Warty poznania jest Program w oparciu, o który funkcjonuje od 20 lat Dom na Osiedlu. Program jest praktyczną realizacją, przyjętej przez ONZ w 2006 roku i ratyfikowanej w roku ubiegłym przez Prezydenta RP, Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych. Program znalazł uznanie na arenie międzynarodowej. W 2002 roku został wpisany do rejestru UNESCO jako najlepszy polski projekt praktyczny dla osób niepełnosprawnych umysłowo. A w bieżącym roku zamieszczony na Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP jako przykład dobrej praktyki.

Więcej informacji o Domu na Osiedlu można znaleźć na stronie www.domnaosiedlu.pl a przede wszystkim zdobyć osobiście podczas Dni Otwartych w Pracowni Twórczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.