Facebook Google+ Twitter

Dni Pamięci kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II

W dniach 8 i 9 października 2010 r. odbędą się uroczystości poświęcone pamięci wielkich Polaków – Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Patronują im: prymas senior kardynał Józef Glemp oraz kard. Stanisław Dziwisz.

„Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi" - to słowa kardynała Wyszyńskiego, które przyświecają idei organizacji „Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II” - uroczystości poświęconej utrwalaniu pamięci wielkich Polaków oraz kultywowaniu patriotycznych i obywatelskich postaw.

Uroczystości rozpoczną się 8 października w Stoczku Klasztornym
mszą św. o godz. 17.00. Dla uczestników przygotowano również program literacko-muzyczny o Prymasie Tysiąclecia w wykonaniu Katolickiej Szkoły Podstawowej w Smolajnach.

9 października o godzinie 12.00 na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo, rozpocznie się uroczysty apel w obecności pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, szkół, harcerzy, kompanii honorowych jednostek wojskowych, reprezentantów władz państwowych i samorządowych oraz dostojników kościelnych różnych wyznań. Po apelu odbędzie się msza polowa w hangarze lotniczym. Tradycyjnie uroczystości na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo zakończy koncert orkiestry wojskowej z pokazem musztry paradnej oraz wspólny posiłek z kuchni polowej i spotkanie z harcerzami przy ognisku. Podczas uroczystości odbędzie się wystawa fotografii poświęcona kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Janowi Pawłowi II.

Uroczystość jest inspirowana wydarzeniami z dnia 6 października 1954 roku, kiedy to kardynał Wyszyński przez lotnisko Kętrzyn-Wilamowo był przewożony z miejsca internowania w Stoczku Warmińskim (Klasztornym) do Prudnika Śląskiego. Wydarzenie to opisał w „Zapiskach Więziennych”. Pamięci kardynała Wyszyńskiego i temu wydarzeniu poświęcono tablicę odsłoniętą na lotnisku w 2000 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kamil Purłan
  • Kamil Purłan
  • 22.09.2010 12:44

Nie autopromocja. Współorganizatorem jest Aeroklub Krainy Jezior - organizacja pozarządowa (non-profit). Drugi dzień uroczystości (sobota) będzie na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka autopromocja? Księża dla księży...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.