Facebook Google+ Twitter

Dni Pamięci kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II

W dniach 8 i 9 października 2010 r. odbędą się uroczystości poświęcone pamięci wielkich Polaków – Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Patronują im: prymas senior kardynał Józef Glemp oraz kard. Stanisław Dziwisz.

„Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi" - to słowa kardynała Wyszyńskiego, które przyświecają idei organizacji „Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II” - uroczystości poświęconej utrwalaniu pamięci wielkich Polaków oraz kultywowaniu patriotycznych i obywatelskich postaw.

Uroczystości rozpoczną się 8 października w Stoczku Klasztornym
mszą św. o godz. 17.00. Dla uczestników przygotowano również program literacko-muzyczny o Prymasie Tysiąclecia w wykonaniu Katolickiej Szkoły Podstawowej w Smolajnach.

9 października o godzinie 12.00 na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo, rozpocznie się uroczysty apel w obecności pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, szkół, harcerzy, kompanii honorowych jednostek wojskowych, reprezentantów władz państwowych i samorządowych oraz dostojników kościelnych różnych wyznań. Po apelu odbędzie się msza polowa w hangarze lotniczym. Tradycyjnie uroczystości na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo zakończy koncert orkiestry wojskowej z pokazem musztry paradnej oraz wspólny posiłek z kuchni polowej i spotkanie z harcerzami przy ognisku. Podczas uroczystości odbędzie się wystawa fotografii poświęcona kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Janowi Pawłowi II.

Uroczystość jest inspirowana wydarzeniami z dnia 6 października 1954 roku, kiedy to kardynał Wyszyński przez lotnisko Kętrzyn-Wilamowo był przewożony z miejsca internowania w Stoczku Warmińskim (Klasztornym) do Prudnika Śląskiego. Wydarzenie to opisał w „Zapiskach Więziennych”. Pamięci kardynała Wyszyńskiego i temu wydarzeniu poświęcono tablicę odsłoniętą na lotnisku w 2000 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Kamil Purłan
  • Kamil Purłan
  • 22.09.2010 12:44

Nie autopromocja. Współorganizatorem jest Aeroklub Krainy Jezior - organizacja pozarządowa (non-profit). Drugi dzień uroczystości (sobota) będzie na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka autopromocja? Księża dla księży...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.