Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31323 miejsce

Dni Pyrlandii w Poznaniu - relacja

Dni Pyrlandii w Poznaniu pomału dobiegają końca. Na poznaniaków czekało wiele atrakcji. Jedną z nich był koncert zespołu Myslovitz.

Myslovitz / Fot. Dominik RutkowskiOd 7 lat, co roku w pierwszy weekend września, poznaniacy tłumnie pojawiają się na Łęgach Dębińskich na których odbywają się Dni Pyrlandii. Na festynie z pyrą w roli głównej nie może zabraknąć tradycyjnych potraw z ziemniaka czyli pyr z gzikiem, szarych kluch ze skrzyczkami czy plendzów. W tym roku niczego nie brakowało. Również dobrej zabawy. Na małych poznaniaków czekało wiele atrakcji m.in. nauka chodzenia na szczudłach, puszczanie wielkich baniek mydlanych czy budowanie rakiety. Wszystkie dzieci były zachwycone, ale nie tylko im tegoroczna Pyrlandia przypadła do gustu.
- Jest naprawdę super. Jak co roku jest tutaj bardzo fajna atmosfera i dużo muzyki - mówi Aneta spotkana na Łęgach Dębińskich.

Jedną z większych atrakcji, bez wątpienia był koncert zespołu Myslovitz. Muzycy ze Śląska Myslivitz / Fot. Dominik Rutkowskirozgrzali kilkuset fanów którzy zebrali się pod sceną. Zaraz po koncercie studenci ze Studenckiej Rady Miasta Poznania w koszulkach z napisem "Poznańska burza kulturalna" rozpoczęli bitwę na ziemniaczane puree. Mecenat nad imprezą objęło biuro kandydackie do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz miasto Poznań. Jak co roku poznaniacy z niecierpliwością czekają na godzinę 22, bowiem nad Łęgami Dębińskimi odbędzie się wtedy pokaz sztucznych ogni. W tym roku zostanie on ufundowany przez wielkopolską Solidarność. Nad bezpieczeństwem bawiących osób czuwała policja. Na ścieżkach parku Jana Pawła II można było spotkać nawet partol konny, co było nie lada wydarzeniem dla dzieci.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na przyszłoroczną edycję imprezy.Mali poznaniacy nie mieli prawa nudzić się na Dniach Pyrlandii / Fot. Dominik Rutkowski

Dni Pyrlandii finansowane są ze środków Miasta Poznania przy wsparciu sponsorów: Lecha Pils, Telewizji Kablowej Inea, AQUANETU, LOTTO, Solidarności Wielkopolskiej. Patronami medialnymi są: Gazeta Wyborcza, WTK, Radio Merkury Poznań i epoznan.pl.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

voi
  • voi
  • 06.09.2010 20:16

w bisie grali też "James, radiogłowi i żuk z rewolwerem jadą do nikąd"

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maks Bilewicz
  • Maks Bilewicz
  • 05.09.2010 23:18

O SnL to już nie wspomnieli...

Komentarz został ukrytyrozwiń
KC
  • KC
  • 05.09.2010 23:17

Wie ktoś może jaki jest tytuł piosenki, którą poza DLA CIEBIE zadrali w bisie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.