Facebook Google+ Twitter

Dni Tarnowa - Zde'arzenia 2010

Tylko 10 dni pozostało do Dni Tarnowa. Największa w południowej Polsce "biba" plenerowa oraz 12 koncertów i liczne wystawy, przedstawienia, pokazy i konkursy - tak zapowiadają się tegoroczne "Zde'arzenia 2010". Start imprezy już 4 czerwca!

Tegoroczne "Zderzenia" zapowiadają się niezwykle ciekawie. Każdy, kto w tych dniach odwiedzi Tarnów na pewno tego nie pożałuje. / Fot. Wydział Kultury UM Tarnów, http://kultura.tarnow.pl/Po raz kolejny w dniach od 4 do 6 czerwca, odbywać się będą Dni Tarnowa, znane już jako "Zderzenia" i tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, "zderzać" się będą wszyscy ze wszystkimi, a okazji ku temu na pewno nie zabraknie. Władze miasta przygotowały bowiem ponad 40 imprez okolicznościowych, w których każdy znajdzie coś specjalnego dla siebie.

Najbardziej oczekiwanym "eventem" zbliżających się Dni Tarnowa, będzie "PROLOG FESTIWAL 139" - największa , w południowej Polsce, impreza plenerowa, w której wystąpią między innymi: ATB, Dash Berlin, Klaas, Artendo Divini, DJ Jose i Ferry Corsten. Przez 12 godzin, non-stop, imprezowicze z całej Polski będą bawić się w rytmach house i trance. Atmosfera w podtarnowskim Śmignie,na pewno będzie świetna - przygotowano m.in. pokazy najnowszych technik wizualnych oraz pirotechniki scenicznej.

Genesis classic", to kolejne wydarzenie, które nie obejdzie się bez echa. Koncert będzie niesamowitym połączeniem głosu Raya Wilsona", najwyższej klasy muzyków z Berlin Symphony Ensemble oraz niesamowitych, wręcz unikatowych i magicznych kompozycji, dobrze nam znanej, grupy Genesis.

Także fani rocka nie będą się nudzili w te dni w Tarnowie. Gościem "Zderzeń" będzie electro-rockowy kwartet The Cuts. Ponadto na Tarnowskiej Scenie Rockowej wystąpią m.in. Rafał Huszno, Jurek Durał, Krzysztof Huber, Magdalena Stalmach, Mariusz Dziekan oraz Bartłomiej Rojek.

Koncertom i występom świetnych, nie tylko tarnowskich muzyków nie będzie końca. Miłośników bluesa na pewno zachwyci koncert Leszka Cichońskiego - gitarzysty, wokalisty i kompozytora oraz organizatora wrocławskiego "Thanks Jimi Festival". Na tarnowskiej ziemi zabrzmią także - kultowe już - piosenki Marka Grechuty, do których każdy dziś wraca z ogromnym sentymentem. Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Jacek Wójcik, Artur Gadowski, Maciej Klaś oraz tarnowski zespół MONK - to ich wersje utworów, których pierwszym wykonawcą był Marek Grechuta, usłyszymy przy akompaniamencie zespołu ANAWA, w składzie, jaki występował z Markiem Grechutą przez ostatnie 10 lat jego pracy scenicznej.

Na muzyce jednak Tarnów się nie kończy. I tak przygotowano wiele wystaw i prezentacji artystów związanych z Tarnowem. „Zdarzenia plastyczne”, „Uśmiech Tarnowa”, "Galeria Bezdomna", „Karty i stemple pocztowe Tarnowa”, "Twarze ZAiKS-u", „Najważniejsze wydarzenia na przestrzeni lat” - to tylko niektóre z wystawowych atrakcji, jakie czekają na wszystkich, którzy 4, 5, i 6 czerwca będą w Tarnowie. Ciekawie zapowiadają się wernisaż Janusza Janczy "Rzeźba - eseje" oraz wystawa malarstwa Wojciecha Ruszela.

Ponadto będziemy mieli okazje wziąć udział w "Jarmarku Galicyjskim", "Pikniku Europejskim", konferencji "Miasta Przyszłości” oraz gali wręczenia nagród zasłużonym tarnowskim artystom, w dziedzinie kultury oraz architektury. Na koniec 3-dniowej imprezy zaplanowano kolejne już - jubileuszowe tym razem - wspólne zdjęcie mieszkańców Tarnowa.

Warto wspomnieć, że tegoroczne "Zderzenia" zasługują na szczególną uwagę ze względu na okoliczności, w jakich są organizowane. Tarnów obchodzi w tym roku 780-lecie otrzymania praw miejskich i przez cały rok trwają w mieście koncerty, wystawy i występy artystyczne poświęcone miastu oraz jego długiej i wspaniałej historii.

Źródło: kultura.tarnow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.