Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

49065 miejsce

Dni Transportu Publicznego 2009 już w najbliższy weekend

W jaki sposób podnieść pociąg, by dostać się do jego podwozia? Jak wygląda kabina maszynisty? Odpowiedzi na te i inne pytania będą czekały na ciekawych 19 i 20 września podczas Dni Transportu Publicznego.

Gdzie?plakat imprezy / Fot. Kolej Mazowiecka
Impreza odbędzie się na warszawskim Dworcu Zachodnim.

Co będzie się działo?
O godzinie 10 zobaczyć będzie można nowoczesny tabor Kolei Mazowieckich: elektryczny zespół trakcyjny ER75 Flirt oraz sterowniczy i środkowy wagon piętrowy. Chętni mogą zwiedzić wnętrze pociągu i otrzymać od kierownika pociągu wydrukowany na mobilnej kasie mrPOS pamiątkowy bilet.

O 17 laureaci konkursu "Pociąg skończył bieg" wyruszą pociągiem zestawionym z wagonów piętrowych do Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów. Zobaczyć: młotek rewidenta, sekcję eksploatacyjną oraz pociągu od spodu - to można tylko w niedzielę.

Dodatkowo kolej zapewnia, że przygotowuje różne inne atrakcje m.in specjalną
loterię - nagrodą ma być dwudniowy pobyt w jednym z ośrodków wypoczynkowych Kolejowego Przedsiębiorstwa Turystyczno - Wypoczynkowego NATURA TOUR, bilety do kina, wejściówki do warszawskiego ogrodu zoologicznego przekazane przez fundację PANDA oraz kolejowe gadżety.

Miłośnicy kolei będą mogli dojechać do Muzeum Kolejnictwa, które w dniu 20 września bezpłatnie udostępni swoje ekspozycje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.