Facebook Google+ Twitter

Dni Twierdzy Kostrzyn. Prussia contra Silesia

Jednym z głównych punktów programu Dni Twierdzy Kostrzyn była wielka bitwa artyleryjska "Prussia contra Silesia" w wykonaniu Artylerii z Letschina, Seelow i Frankfurtu oraz Korpusu Artylerii Najemnej zamku Chudów.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Przed bitwą. Ostanie ustalenia. Fot. Jola Paczkowska
Przed bitwą. Ostanie ustalenia. Fot. Jola Paczkowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Panów z Chudowa znam osobiście. ale wstyd braci śląska! Przegrać i to nad Odrą?

Świetny fotoreportaż

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jolu, wspaniałe zdjęcia! Sercem jestem za Silesią, rozumem za Integracją :))
a.sobal- Twoja Piękna to bardzo mądra osoba :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przepraszam, że wtrącam się powtónie, ale wydaje mi się, że z mojego powodu powstał w dziale "komentarze" nowy obyczaj komentowania komentarzy. Nie wiem czy to dobrze, czy żle, ale nowość zawsze szczególnie mnie podnieca, a nawet inspiruje. Więc skoro o tym mowa, to warto ten wątek wykorzystać dla szlachetnego celu i wzór pozytywny wypracować na użytek przyszłości. Bo chodzi tu o to, aby wszyscy piszący swoje komentarze wiedzieli dokładnie jak słów używać, aby myśl swoją przekazać, jednocześnie nikogo przy tym nie raniąc. Bo słowa są jak ta kule, którymi kanonierzy na Jolowych fotogramach strzelają w wiadomym kierunku, ale z wątpliwą celnością. I jest to niebezpieczna sytuacja, w której może się zdarzyć, że ostre słowo uderzy w kogoś, kto na to wcale nie zasługuje. Więc w takich przypadku lepiej jest w ogóle słów nie używać, niżby miały krzywdę komuś zrobić. Zatem wszystkim piszącym komentarze daję pod rozwagę myśl, którą Moja Piękna powtarza mi każdego ranka: - Każdy człowiek ma prawo nic nie rozumieć, ale nie ma prawa nie rozumieć drugiego człowieka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niesamowite jest to , że Ty tam Jolu byłaś , tę bitwę oglądałaś, oraz tam wspaniale nam ją przekazałaś.
(rym niezamierzony.) A opis Adama Sobala przedni. też na pochwałę słuszną zasługuje .

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Twój komentarz, Adamie, też przejdzie do historii. :-)
A teraz - "biegiem do wspólnego celu". :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Historia w pigułce, trochę zadymiona i trochę hałaśliwa. Stroje piękne, bo z epoki, w której nie żyła nawet Moja Piękna, chociaż jest już w latach mocno posunięta. Kanonierzy przystojni i pełni zapału, choć motywacja w nich słaba, bo cel wspólny, więc tak do końca nie wiadomo, czy strzelać we wroga, czy w ten „cel wspólny”? Ale może to jakaś nowatorska strategia? Najpierw się wroga ubije, a potem biegiem do „wspólnego celu”, może jeszcze coś z niego ocalało? A gdy tak sobie głośno dywagowałem Moja Piękna przerwała robótkę, co ją jeszcze wczoraj zaczęła, i pyta mnie grzecznie: coś ty się stary tak tego „wspólnego celu” uczepił? Nie widzisz, że to mistyfikacja jakaś? Przecież tam w tle pętają się jacyś cywile, ni to turyści, ni to szpiedzy jacyś. Nie daj się nabrać! A ja jej wtedy tłumaczę spokojnie, że teraz taka moda nastała na inscenizacje historyczne, żeby nasz naród pamiętał jak to drzewiej bywało i kto zawsze zwyciężał. A Jola to na pięknych fotogramach przedstawia, za co Jej się historyczny plus zależy. Ot i tyle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strzeliłabym sobie z armatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

na plus;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 02.09.2008 18:30

(+) Cenny kamyczek na drodze do porozumienia. Jestem tego samego zdania, co autorka: "Kto wygral? Integracja. Wspolny cel" Gratulacje rowniez dla organizatorow zabawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.