Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13154 miejsce

Dniem i nocą walczyli z cyberprzemocą

Wyjazd na wyspę Wolin, warsztaty organizowane przez młodzież dla uczniów, nauczycieli, rodziców, kursy e-learningowe, happening, debata i wreszcie efekt końcowy, czyli reportaż. Wszystko w ramach projektu "Społeczeństwo obywatelskie w oku kamery" realizowanego przez uczniów z Radomska.

Zajęcia z filmowcami / Fot. Tomasz MazurPierwsze działania młodzież z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Radomsku rozpoczęła już w październiku 2009 r. Wówczas pięciu szkolnych liderów wzięło udział w warsztatach zorganizowanych na wyspie Wolin. W zajęciach uczestniczyli także uczniowie z siedmiu innych szkół z Polski, m.in. z Pułtuska, Chocenia czy Wrocławia. Przez pierwsze trzy dni młodzież przeszła szkolenie z członkami Amnesty International. Tematem zajęć były zagadnienia praw człowieka, antydyskryminacji, stereotypów.

Dwa kolejne dni obfitowały w wielogodzinne zajęcia z kamerą, montaż, zaznajomienie się od podszewki z zasadami prowadzenia kampanii społecznej i stworzenie własnego filmu. Jak mówi jedna z uczestniczek Aleksandra Kuliś-wyjazd na warsztaty był dla niej nie tylko szansą poznania wielu wspaniałych ludzi, ale także podszkolenia się w sprawach praw człowieka, kwestii kampanii społecznej oraz montażu. Z pewnością młodzi na długo pozostawią w pamięci chwile spędzone nad samym morzem.

Dniem i nocą walcz z cyberprzemocą

Warsztaty o tematyce cyberprzemoc / Fot. Tomasz MazurPo powrocie z warsztatów młodzież przystąpiła do zajęć w szkole. Pierwszym zadaniem było opracowanie tematu lokalnej kampanii społecznej. Realizatorzy projektu, członkowie SKE "Młodzież dla Europy"zdecydowali się na walkę z cyberprzemocą. Na jednym ze spotkań ustalono hasło przewodnie: "Dniem i nocą walcz z cyberprzemocą", które w niedługim czasie zyskało pogłos w mediach, w szkole i lokalnym środowisku.

Młodzież kontynuowała także kursy e-learningowe z zakresu prowadzenia kampanii społecznej, tworzenia reportażu i filmu dokumentalnego. Możliwość wzięcia udziału w niecodziennym kursie mieli także nauczyciele, rodzice oraz samorządowcy. Łącznie przeszkolonych zostało ponad sto osób. Na zajęciach pozalekcyjnych na bieżąco trwała praca nad reportażem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oby:)

Myślę, że praca właśnie metodą projektu powinna w szkołach być na porządku dziennym, a nie zawsze tak jest. Młodzież byłaby bardziej odpowiedzialna za swoje zadania, jednocześnie mogłaby rozwijać swoje zainteresowania. Ten projekt na to pozwolił :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5* za doniesienie o ciekawej inicjatywie. Oby takich było jak najwięcej. Zamiast...galerianek. Może nie wszystko jeszcze zgniło?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.